REKLAMA

Współpraca eCard i BillNet

2001-07-13 12:02
publikacja
2001-07-13 12:02

Współpraca eCard i BillNet


BillNet SA i eCard SA podpisały umowę, na mocy której obie firmy będą oferowały swoim Klientom usługę eCard/BillNet. BillNet w ramach prowadzonej przez siebie działalności oferuje klientom usługę polegającą na prezentacji rachunków w formie elektronicznej i umożliwieniu ich płatności poprzez sieć Internet (system EBPP). eCard świadczy usługi polegające na autoryzacji i rozliczaniu transakcji internetowych, w ramach których klienci wystawców rachunków za usługi i towary dokonują płatności przy użyciu kart płatniczych. Wspólna usługa obu firm - eCard/BillNet - pozwoli użytkownikom serwisu BillNet oglądać rachunki ze szczegółami na osobistych stronach Internetowych i dokonywać za nie opłat za pomocą swoich kart płatniczych.


BillNet SA jest utworzonąw 2000 roku firmą, oferującą usługę Elektronicznej Prezentacji i Płatności Rachunków przez Internet. Misją BillNet jest wyeliminowanie papierowych rachunków i zleceń. BillNet wykorzystuje najnowsze technologie informatyczne do realizacji systemu umożliwiającego klientom proste przeglądanie, zarządzanie i regulowanie wszystkich płatności za pośrednictwem Internetu i telefonu. Inwestorami finansowymi BillNet SA są firmy: Suntec tworzący nowoczesne rozwiązania informatyczne dla bankowości, giełdy, telekomunikacji i energetyki, bmp Polska i CEEV - Central & Eastern Europe Venture GmbH.

Spółka eCard SA powstała 20 marca 2000 roku. Głównym celem działalności spółki jest prowadzenie bezpiecznej autoryzacji i obsługi finansowej transakcji internetowych. Oferta eCard SA skierowana jest do wszystkich firm prowadzących lub zamierzających rozpocząć działalność handlową w Internecie. Akcjonariuszami eCard SAComputerLand SA, Pierwszy Polski Fundusz Rozwoju - BRE Sp. z o.o. (spółka w 100 procentach zależna od BRE Bank SA) i Bank Zachodni WBK SA. Kapitał akcyjny spółki wynosi 5.600.000 zł. Prezesem spółki jest Allan Wodzyński.

+ BiznesNet: bmp przejmuje 24% w BilNet.com Sp. z o.o.
+ BiznesNet: eCard uruchamia system MikroPłatności

+ eCard
+ BillNet

opr. Michał Gonczarski
Źródło:
Tematy
0 zł za prowadzenie konta! Otwórz PKO Konto za Zero >>

0 zł za prowadzenie konta! Otwórz PKO Konto za Zero >>

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Nowe technologie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki