REKLAMA

Wrzucamy piąty bieg

2010-10-27 14:09
publikacja
2010-10-27 14:09
Zarząd Lauren Peso Polska S.A. zdecydował o przyspieszenie procesu rozwoju sieci franczyzowej w Polsce. Strategia rozwoju przedstawiona w Dokumencie Informacyjnym zakładała stworzenie sieci 16 oddziałów do końca 2012 roku, Zarząd spółki postanowił skrócić ten czas o jeden rok. Obecnie na terenie kraju działa już osiem oddziałów. Biura Lauren Peso Polska można znaleźć we Wrocławiu, Tychach, Łodzi, Lublinie, Rzeszowie, Poznaniu, Opolu i Warszawie.

Prezes Zarządu Lauren Peso Polska S.A. Kamil Kita opowiada: Początkowo program franczyzowy naszej firmy rozpisany był na 3 lata. Trzeba dodać, że system franczyzowy to dość specyficzny sposób rozwoju, który na polskim rynku dopiero raczkuje. Określone w naszym Dokumencie Informacyjnym założenia na obecne warunki i tak wydawały się optymistyczne. Ten rok nam pokazał nam jednak, że pojawia się coraz większe zainteresowanie współpracą. Mamy obecnie więcej zgłoszeń i zapytań niż punktów, które docelowo chcemy otworzyć. Okazało się też, że rozwój dotychczasowych franczyz zaczyna być tak dynamiczny, że to co planowaliśmy zrobić za dwa lata - możemy sfinalizować przynajmniej rok wcześniej.

Dla branży szkoleniowo-doradczej duże znaczenie miało podniesienie się gospodarki po kryzysie ekonomicznym. Kryzys wpłynął silnie na mentalność zarządzających firmami. Uświadomił, że aby stać się konkurencyjnym na rynku, warto inwestować w ludzi, dbać o rozwój kwalifikacji pracowników. Czas kryzysu ukazał, że nowoczesne i innowacyjne firmy są w stanie szybko i skutecznie reagować na zmieniającą się sytuację gospodarczą. Nie jest to możliwe bez dobrze wyszkolonych pracowników i kierownictwa ciągle otwartego na nowe rozwiązania.

Rozwijająca się sieć oddziałów Lauren Peso Polska S.A. otwiera nowe możliwości przed firmą lecz także wyznacza nowe obowiązki. Robert Rodak – Koordynator sieci franczyzowej LPS mówi: Pojawiła się potrzeba stworzenia specjalnego systemu przekazywania informacji między oddziałami, stworzenia kanału komunikacji między Dyrektorami Regionalnymi oddziałów firmy. Ponadto regularnie organizujemy spotkania franczyzobiorców, na których podsumowujemy kolejne etapy współpracy, wspólnie określamy dalszą strategię działania.

Firma Lauren Peso Polska swój system franczyzowy uruchomiła w połowie 2009 roku, ostatnio otwarła swój oddział w województwie opolskim. Spółka przymierza się obecnie do otwarcia oddziałów w województwach: małopolskim, zachodniopomorskim, pomorskim, świętokrzyskim, warmińsko-mazurskim, lubuskim, kujawsko-pomorskim, podlaskim.

LPS w swoich planach rozwojowych ma także wejście na rynki zagraniczne.

Trzeba przyznać. że zaciekawienie z zagranicy jest bardzo duże. Z rynku czeskiego i ukraińskiego już dostajemy zapytania, mimo, że nie powzięliśmy jeszcze żadnych prób reklamy na tamtych rynkach – mówi Kamil Kita.

Wiceprezes Zarządu Adrian Tabor dodaje: Nasz system franczyzowy finansowo i obrotowo spełnił nasze oczekiwania, rozwija się dokładnie wedle założeń. To dowód na to, ze program jest dobrze skonstruowany.

Jak wynika z rozmów, w chorzowskiej centrali firmy zatrudniono więcej koordynatorów i osób potrzebnych do obsłużenia szybkiego wzrostu przychodów i pozyskiwania nowych klientów przez franczyzobiorców. System organizacji spółki został przygotowany na kolejne zmiany.

Kamil Kita podsumowując z uśmiechem powtarza za Peterem Druckerem – Najlepszym sposobem przewidywania przyszłości jest jej tworzenie.
Źródło:Informacja prasowa
Tematy
Jak otrzymać nawet 1500 zł od Alior Banku + 300 zł od Bankier.pl SPRAWDŹ!

Jak otrzymać nawet 1500 zł od Alior Banku + 300 zł od Bankier.pl SPRAWDŹ!

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki