REKLAMA
SPRAWDŹ

Woyciechowski: E-dowody w 2018 roku

2016-09-24 09:26
publikacja
2016-09-24 09:26

W 2018 roku powinny zostać wprowadzone e-dowody. Zapowiedział to w radiowej Jedynce prezes Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych Piotr Woyciechowski.

fot. / / MSW

Prezes PWPW podkreślił, że obecnie trwają prace nad przygotowaniem nowych dowodów tożsamości. "Kończą się międzyresortowe prace w zespołach eksperckich, które dopinają tak zwaną specyfikację techniczną tego dowodu z warstwą elektroniczną" - mówił gość "Sygnałów Dnia".

Reklama

E-dowody ze spersonalizowanymi danymi będą przypominały karty kredytowe. Nowe dowody mają ułatwić między innymi załatwianie spraw w urzędach. Prawdopodobnie będą zawierały również dane biometryczne umożliwiające podróże na terenie Unii Europejskiej.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/mk/jp

Źródło:IAR
Tematy
Rekrutujesz? Odbierz 50% rabatu na pierwsze ogłoszenie na Pracuj.pl

Rekrutujesz? Odbierz 50% rabatu na pierwsze ogłoszenie na Pracuj.pl

Advertisement

Komentarze (5)

dodaj komentarz
~aae3
Dane biometryczne są niezbędne do podróżowania po EU? Pierwsze słyszę?! Jakoś milionom przedstawicieli semickich narodów nie przeszkadza żadna służba w swobodnym pdróżowaniu po EU.
Robią z gojów bydło. Jedni warci drugich.
~silvio_gesell
Wielu będzie krzyczeć że to dąży do chipa w **** i że to NWO, ale praktycznie każdy z nich nosi w portfelu kartę kredytową zawierającą chip. Wniosek: nie lubimy państwa, lubimy pieniądze.
~Mason
Po polsku nie mówi się fraud, tylko oszustwo

Powiązane: Unia Europejska

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki