Woyciechowski: E-dowody w 2018 roku

W 2018 roku powinny zostać wprowadzone e-dowody. Zapowiedział to w radiowej Jedynce prezes Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych Piotr Woyciechowski.

Woyciechowski: E-dowody w 2018 roku
Woyciechowski: E-dowody w 2018 roku (MSW)

Prezes PWPW podkreślił, że obecnie trwają prace nad przygotowaniem nowych dowodów tożsamości. "Kończą się międzyresortowe prace w zespołach eksperckich, które dopinają tak zwaną specyfikację techniczną tego dowodu z warstwą elektroniczną" - mówił gość "Sygnałów Dnia".

E-dowody ze spersonalizowanymi danymi będą przypominały karty kredytowe. Nowe dowody mają ułatwić między innymi załatwianie spraw w urzędach. Prawdopodobnie będą zawierały również dane biometryczne umożliwiające podróże na terenie Unii Europejskiej.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/mk/jp

Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 3 ~aae3

Dane biometryczne są niezbędne do podróżowania po EU? Pierwsze słyszę?! Jakoś milionom przedstawicieli semickich narodów nie przeszkadza żadna służba w swobodnym pdróżowaniu po EU.
Robią z gojów bydło. Jedni warci drugich.

! Odpowiedz
1 2 ~silvio_gesell

Wielu będzie krzyczeć że to dąży do chipa w **** i że to NWO, ale praktycznie każdy z nich nosi w portfelu kartę kredytową zawierającą chip. Wniosek: nie lubimy państwa, lubimy pieniądze.

! Odpowiedz
1 4 ~Mason

Po polsku nie mówi się fraud, tylko oszustwo

! Odpowiedz
0 1 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
2 3 ~As

NWO

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne