REKLAMA

Work Service w końcu spłaciło pechowe obligacje

2020-08-28 08:36
publikacja
2020-08-28 08:36
Work Service w końcu spłaciło pechowe obligacje
Work Service w końcu spłaciło pechowe obligacje
fot. whitelook / / Shutterstock

Work Service otrzymało zastrzyk finansowy, który pomógł uregulować część zobowiązań. Spłacono m.in. obligacje, których przed dwoma laty nie zdołano wykupić w terminie.

- Spółka dokonała całkowitej spłaty wszystkich obligacji Spółki serii W, X oraz Z o łącznej wartości nominalnej wynoszącej 35.250.000,00 PLN, w kwocie 10.575.000,00 PLN („Obligacje”), jak również dokonała spłaty odsetek należnych z tytułu Obligacji - czytamy w komunikacie Work Service.

Przypomnijmy, w listopadzie 2018 roku spółka prosiła wierzycieli o przedłużenie czasu na spłatę, by nie stracić płynności. W grudniu pojawiła się informacja o niewykupieniu obligacji w terminie. Spółka z powodu złych decyzji biznesowych utraciła płynność i nie tylko nie mogła regulować zobowiązań, ale także została zmuszona do wyprzedaży części aktywów, przede wszystkim zagranicznych.

2019 rok przyniósł jednak spore zmiany kadrowe w spółce. Tomasz Hanczarek i Tomasz Misiak, założyciele Work Service, zostali odwołani z rady nadzorczej spółki, rozpoczęły się także prace nad pozyskaniem nowego inwestora. W poniedziałek podano, że Gi International zwiększył zaangażowanie w Work Service do 50,71 proc. akcji i ogólnej liczby głosów i ogłosi wezwanie na co najmniej 66 proc. akcji spółki.

Pozyskanie Gi Group jako branżowego inwestora strategicznego, który doskonale zna rynek usług HR i działa na wielu rynkach międzynarodowych, oznacza dla nas nowy etap działalności i szansę, jaką zamierzamy w pełni wykorzystać. Zyskujemy stabilizację finansową, a także perspektywę dalszego rozwoju działalności oraz powrotu do dużej części klientów.  – powiedziała cytowana w komunikacie prasowym wiceprezes Work Service Iwona Szmitkowska. 

W komunikacie dotyczącym spłaty obligacji Work Service poinformowało, że na podstawie umowy finansowania z dnia 10 sierpnia 2020 roku inwestor wypłacił spółce i jej spółkom zależnym finansowanie w kwocie co najmniej 30 mln zł.

To nie koniec zmian. W kolejnym komunikacie poinformowano, że swojego 16-proc. pakietu akcji pozbyła się grupa ProLogics. Wcześniej z listy dużych akcjonariuszy zniknął m.in. wspominany Tomasz Hanczarek. Poniżej progu zeszło także CFI, które jeszcze w lipcu posiadało 18-proc. pakiet. 

W styczniu z kolei ze swojego stanowiska zrezygnował dotychczasowy prezes spółki - Maciej WituckiFotel po Wituckim przejęła Iwona Szmitkowska, która pracuje w spółce od 2003 r. i przeszła w niej drogę od prowadzenia oddziału w Bydgoszczy po fotel wiceprezesa, na którym zasiadła w 2013 r. W lutym 2019 roku rada nadzorcza powierzyła jej misję ratowania Work Service w roli prezesa spółki.

AT

Źródło:
Tematy
Tanie przelewy i ekstra premia na koncie firmowym - kwiecień 2022

Tanie przelewy i ekstra premia na koncie firmowym - kwiecień 2022

Komentarze (2)

dodaj komentarz
tergal
Tomasz Misiak? Czy chodzi o tego cwanego bajgla, co przytulił 40 baniek na przyuczaniu spawaczy stoczniowych do zawodu psich fryzjerów?
znawca_wszystkiego
A teraz kto chce chrupka?

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki