REKLAMA

Wojna uderza w Agroton. Olbrzymia strata

2014-09-02 14:22
publikacja
2014-09-02 14:22
Wojna uderza w Agroton. Olbrzymia strata
Wojna uderza w Agroton. Olbrzymia strata

Notowany na warszawskiej giełdzie ukraiński Agroton pokazał wyniki za pierwsze półrocze 2014 roku. Spółka w omawianym okresie zanotowała 36,61 mln USD straty netto, wobec niecałych 0,19 mln USD straty rok wcześniej.Spółka odnotowała także ujemny EBIT. Strata operacyjna wyniosła 35,39 mln USD, wobec niecałych 4,09 mln USD zysku rok wcześniej. Z kolei całkowite przychody ze sprzedaży wyniosły 22,76 mln USD, wobec 40,77 mln USD rok wcześniej (spadek o 44%).

Analizując wyniki spółki warto zwrócić uwagę, że działa ona w regionie Ługańska, a więc w miejscu silnie dotkniętym konfliktem rosyjsko-ukraińskim. Jest to także jeden z powodów, który firma podaje, jako przyczynę opublikowania niezaudytowanego raportu. W komentarzu do wyników można przeczytać m.in.:

„W związku z trwającą w regionie Ługańskim wojną, Agroton jest obecnie niezdolny do przeprowadzenia należytego przeglądu lub audytu swojego półrocznego sprawozdania finansowego”.

Ustosunkowując się do zaistniałej sytuacji CEO Agrotonu informuje: „jest bardzo ciężko przewidzieć co los przyniesie temu regionowi, a także kiedy prowadzenie biznesu powróci do normalności. W międzyczasie nasza spółka postara się przetrwać i działać w tych ekstremalnie ciężkich warunkach”.

Agroton działa w branży produkcji rolnej o zróżnicowanym profilu. Swoją działalność prowadzi we wschodniej Ukrainie. Zajmuje się głównie produkcją rolną, przede wszystkim nasion słonecznika i pszenicy. Od początku bieżącego roku notowania spółki spadły o 7,5%.

/at

Źródło:
Tematy

Otwórz Konto Firmowe Godne Polecenia i zyskaj nawet 1600 zł premii!

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki