Wizz Air wprowadza wielowalutową kartę płatniczą

Na polskim rynku pojawiła się wielowalutowa Karta WIZZ Prepaid Travel Card z możliwością wielokrotnego doładowania. Jedna karta płatnicza umożliwi dostęp do maksymalnie 5 subkont w różnych walutach. Karta, która powinna zainteresować osoby podróżujące samolotem, jest dostępna na stronie wizzair.com.

Polska jest pierwszym krajem, w którym wprowadzono ten produkt. Karta WIZZ Prepaid Travel będzie początkowo oferowana członkom WIZZ Discount Club, programu lojalnościowego Wizz Air. W ramach programu, członkowie w trakcie rocznego okresu mają dostęp do rabatów na przeloty czy usługi powiązane.

Wielowalutowa Karta WIZZ Prepaid Travel Card
Wielowalutowa Karta WIZZ Prepaid Travel Card (materiały dla mediów)

Wielowalutowa Karta WIZZ Prepaid Travel Card ułatwia skuteczne zarządzanie finansami, szczególnie osobom, które często podróżują po Europie. Kartę można zasilić w jednej z pięciu różnych walut (EUR, GBP, PLN, NOK, SEK), a następnie dowolnie przewalutować wpłaconą kwotę na inne subkonta walutowe. W ten sposób wszystkie transakcje będą rozliczane w ich danej walucie, a klienci będą mieć większą kontrolę i przejrzystość przewalutowania.

Dla właściciela karty przewidziane zostały dodatkowe rabaty, takie jak premia cash-back 1% z tytułu transakcji realizowanych w walutach innych niż PLN czy dodatkowe punkty w programie WIZZ Discount Club. Polscy posiadacze Karty WIZZ Prepaid Travel Card mogą dokonywać wpłat i bezpłatnych wypłat we wszystkich 8,9 tys. bankomatach i wpłatomatach Euronet Worldwide w 18 krajach w Europie (wpłatomaty dostępne są dla doładowań kart w PLN tylko w Polsce).

Kartę WIZZ Prepaid Travel Card można zamówić bezpośrednio na stronie wizzair.com. Firma uruchomiła także specjalny portal – wizztravelcard.com – gdzie klienci znajdą wszystkie informacje związane z produktem lub również zamówią kartę.

– Polacy podróżują coraz częściej i dalej, a podróże zagraniczne przestały być traktowane jak wielkie wyprawy. Ten trend widoczny jest od pewnego czasu i dlatego właśnie w tym roku poza wypłatami w EUR wprowadzamy w naszych bankomatach możliwość wypłat w GBP, SEK (koronach szwedzkich) i NOK (koronach norweskich) – mówi Marek Szafirski, Prezes Zarządu Euronet Polska. – Naturalnym krokiem jest dla nas wykorzystanie naszego doświadczenia w usługach gotówkowych w celu stworzenia produktu mającego formę wielowalutowego elektronicznego pieniądza.

wizzair/mwc

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~Marcin

Kupię na próbę ale coś mi się wierzyć nie chcę że na kursach przewalutowań nie będą strugać jak zawsze. Ale nic zamówię i będę doładowywał z inkantora.
Ciekawe jak KNF się na takie karty zapatruje bo w BZ WBK pokazowali takie karty ponoć właśnie przez wytyczne KNF.

! Odpowiedz
0 0 ~mhm

Być może na kursach będą „strugać”, ale nie muszą — prowizje są duże, karty darmowe są dopiero przy zasileniu min. 420 z/mc, a najbardziej boli 1% za wpłatę we wpłatomacie — anonimowość kosztuje.

W temacie KNF — dowcip polega właśnie na tym, że wydawcą jest Euronet, który KNF nie podlega.

! Odpowiedz
1 1 ~LICZnaSIEBIE

ciekawe jak ZLODZIEJSKI kurs wymiany bedzie miedzy poszczegolnymi walutami. O ile mam do czynienia z przewalutowanimi od 10-15 lat nigdy nie zdazylo mi sie zeby w banku czy jakiejkolwiek instytucji tego typu jak ta karta Wizzer miala lepszy kurs wymiany niz firmy sie tym zajmujace profesjonalnie.
W UK dla przykladu duzy broker z City wymieniajacy GBP na PLN przegrywa z rodzima firma zalozona na wyspach Sami Swoi bynajmniej dla przelewow biznes, z kolei jezeli chcemy wymienic CHF w tych samych firmach to Sami Swoi przegrywaja sromotnie. Kazdy lupi nas ze swojej strony. Kiedys intersowalem sie karta obslugujaca EUR ale koszty wejscia i obslugi dla zywklego smiertelnika ktory jej uzywa na wakacje czy bilety samolotowe sie nie oplaca, taniej jest wymienic nawet w kantorze i wziac cash ze soba itd.

KALKULATOR w lapy i liczyc

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 2 ~Jakub

Też tak myślałem, dopóki mi tego cash nie ukradli na początku wakacji. Ukradli z sejfu w pokoju hotelowym. Zostać bez tego cash na wakacjach nie było zbyt przyjemne. Karta ma tą zaletę, że jest jednak dużo bezpieczniejsza od gotówki trzymanej w skarpetce czy gdziekolwiek indziej.

! Odpowiedz
0 0 ~karol

Fajne, moze wymienie moje 4 karty walutowe Alior sync na ta jedna :)

! Odpowiedz
1 0 ~mhm

Nie znam oferty kart walutowych Synca, ale — jeśli nie potrzebujesz anonimowości — to polecam ci karty walutowe (niestety tylko EUR, USD & GBP) Alior Kantoru Walutowego — mają dobre kursy, są darmowe, jest nawet jedna darmowa wypłata z zagranicznego bankomatu miesięcznie — idealne dla kogoś umiarkowanie często podróżującego, a także do zakupów w necie.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne