Wirtualna Polska przejmuje Money.pl

2014-12-01 11:42
publikacja
2014-12-01 11:42
WP.pl

Grupa Wirtualna Polska przejęła Grupę Money. Jeden z potentatów polskiej branży internetowej chce w ten sposób ugruntować swoją pozycję w kategorii „biznes, finanse i prawo”.

Jak informuje WP w komunikacie o przejęciu 100% akcji Grupy Money, „inwestycja ta stanowi także fundament do dalszego rozwoju Grupy WP w obszarze finansowego e-commerce”. Wartość transakcji nie została podana do publicznej wiadomości.

- Naszą ambicją i jednocześnie jednym z celów strategicznych, konsekwentnie realizowanym od lutego br., jest inwestycja w wysokiej jakości, opiniotwórcze treści. Włączenie tak uznanej marki jak Money.pl do naszego portfolio jest naturalnym krokiem w kierunku realizacji tej strategii – powiedział Jacek Świderski, prezes zarządu grupy Wirtualna Polska. 

Grupa Money prowadzi działalność redakcyjną, reklamową oraz e-commerce. Flagowym produktem jest powstały 14 lat temu serwis Money.pl, do grupy należą także m.in. iWoman.pl, MenStream.pl, Platine.pl, e-prawnik.pl czy Interaktywnie.com. Serwisy Grupy miesięcznie docierają do ponad 3,7 mln użytkowników.

Wirtualna Polska w tym roku sama została przejęta – 100% jej akcji od Orange Polska wykupiła Grupa o2 wraz z funduszem Innova Capital. Marki wp.pl i o2.pl, tak jak i inne marki w portfolio grupy WP, zachowały jednak swoją odrębność.

/mz

Źródło:
Tematy
 Poznaj bogatą ofertę samochodów używanych Audi. Wybierz najlepszy dla siebie!

Poznaj bogatą ofertę samochodów używanych Audi. Wybierz najlepszy dla siebie!

Advertisement

Komentarze (3)

dodaj komentarz
~ladgh
Można by to połączenie zawrzeć w trzech słowach: "Głupi i głupszy"

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki