Wirtualna Polska przejmuje Money.pl

Grupa Wirtualna Polska przejęła Grupę Money. Jeden z potentatów polskiej branży internetowej chce w ten sposób ugruntować swoją pozycję w kategorii „biznes, finanse i prawo”.

Jak informuje WP w komunikacie o przejęciu 100% akcji Grupy Money, „inwestycja ta stanowi także fundament do dalszego rozwoju Grupy WP w obszarze finansowego e-commerce”. Wartość transakcji nie została podana do publicznej wiadomości.

- Naszą ambicją i jednocześnie jednym z celów strategicznych, konsekwentnie realizowanym od lutego br., jest inwestycja w wysokiej jakości, opiniotwórcze treści. Włączenie tak uznanej marki jak Money.pl do naszego portfolio jest naturalnym krokiem w kierunku realizacji tej strategii – powiedział Jacek Świderski, prezes zarządu grupy Wirtualna Polska. 

Grupa Money prowadzi działalność redakcyjną, reklamową oraz e-commerce. Flagowym produktem jest powstały 14 lat temu serwis Money.pl, do grupy należą także m.in. iWoman.pl, MenStream.pl, Platine.pl, e-prawnik.pl czy Interaktywnie.com. Serwisy Grupy miesięcznie docierają do ponad 3,7 mln użytkowników.

Wirtualna Polska w tym roku sama została przejęta – 100% jej akcji od Orange Polska wykupiła Grupa o2 wraz z funduszem Innova Capital. Marki wp.pl i o2.pl, tak jak i inne marki w portfolio grupy WP, zachowały jednak swoją odrębność.

/mz

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~ladgh

Można by to połączenie zawrzeć w trzech słowach: "Głupi i głupszy"

! Odpowiedz
0 2 ~rip

Money RIP

! Odpowiedz
0 2 ~333

money ripped

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Porównaj oferty

Sprawdź, które banki pożyczą pieniądze na najlepszych warunkach, i ile wyniesie miesięczna rata kredytu.

Znajdź najbardziej zyskowną lokatę bankową. Określ najważniejsze cechy, a wyszukiwarka wybierze najlepsze oferty.