REKLAMA

Windows 7 narażony na wirusy. Microsoft zakończył wsparcie

2020-01-16 10:38
publikacja
2020-01-16 10:38

14 stycznia pojawiła się ostatnia w historii aktualizacja systemu Windows 7. Nawet co trzeci komputer może być od teraz bardziej narażony na zainfekowanie wirusami. Microsoft, ze względów bezpieczeństwa, zaleca przejście na system Windows 10.

/ fot. Robert Galbraith / FORUM

Zakończenie wsparcia technicznego oznacza, że asysta techniczna i aktualizacje oprogramowania z witryny Windows Update pomagające chronić komputer nie będą już dostępne dla użytkowników systemu. Tymczasem jeszcze w ubiegłym roku Windows 7 był zainstalowany na co trzecim komputerze (36,9 proc. udziałów w rynku).

Komputery wyposażone w ten system nadal będą działać. System będzie można także ponownie instalować i aktywować, ale będzie on bardziej narażony na wirusy. Choć program Microsoft Security Essential będzie otrzymywał kolejne aktualizacje sygnatur wirusów, to sama platforma nie będzie już aktualizowana.

– Dlatego ważne jest, aby uaktualnić system do nowszej wersji, takiej jak Windows 10, która zapewnia najnowsze aktualizacje zabezpieczeń – czytamy na stronie Microsoftu.

W kolejnych miesiącach zostaną wycofane także inne usługi powiązane z Windows 7: elektroniczny przewodnik po programach (EPG) czy niektóre gry internetowe: "Backgammon", "Checkers".

Jeszcze przez trzy lata Microsoft będzie za to aktualizował pakiet Office 365.

System Windows 7 można uaktualnić do wersji 10 poprzez zakup i instalację pełnej wersji oprogramowania. Oferta bezpłatnej aktualizacji zakończyła się ponad trzy lata temu, 29 lipca 2016 r.

Innym rozwiązaniem jest dokładniejsza konfiguracja Firewalla.

MKZ

Źródło:
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (4)

dodaj komentarz
czytacz
To niech mi pozwolą zainstalować nowy za darmo-cwaniaki.Wymyślają coraz to nowe systemy zamiast poprawiać istniejące.
januszbizensu
Jak ktoś klika w linki "wygrałeś iphone'a" to bezpieczny nie jest, nawet jak myśli, że jest...
and-owc
Stare systemy (programowania) są Niepodatne na "wirusy". Nowe mają "furtki" jak pies do .wyjścia (testują swoje "wpociiny") i sprzet. Nie lubię "wsparcia" systemu i oprogramowania (reklama dzwignią handlu). Windows (mikrosoft) nie robi "łaski" swoim systemem (dobroczyńcy).Stare systemy (programowania) są Niepodatne na "wirusy". Nowe mają "furtki" jak pies do .wyjścia (testują swoje "wpociiny") i sprzet. Nie lubię "wsparcia" systemu i oprogramowania (reklama dzwignią handlu). Windows (mikrosoft) nie robi "łaski" swoim systemem (dobroczyńcy). Technika pokonała systemy "dyskowe" (serwery). Wszystko ma być w pamięci komputera (nie na serwerze - chmurze). Uzależnili się od dochodów iwymyślają "cudy - do budy). Poszli "won".
michalshk
Co za problem, jedne 500+ pójdzie na windowsa 10.

Powiązane: Nowe technologie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki