REKLAMA
DZIEŃ START-UPÓW

Większy obrót na polskim rynku złota

2020-03-24 09:04
publikacja
2020-03-24 09:04

Zwiększony obrót na rynku złota minimalizuje negatywne finansowe skutki w segmencie Karty miejskiej Mennicy Polskiej - podała spółka w raporcie rocznym.

fot. / / ingimage

"W chwili publikacji niniejszego skonsolidowanego sprawozdania finansowego sytuacja jest bardzo dynamiczna, ale zauważalne jest, że dywersyfikacja działalności grupy pozwala minimalizować negatywne skutki finansowe. Zwiększony obrót na rynku złota w związku z niepewną sytuacją gospodarczą minimalizuje negatywne skutki w segmencie płatności elektronicznych (Karta miejska). Karta miejska jest obszarem działalności, który odczuje negatywne skutki pozostawania ludzi w domach" - napisano.

"Jednocześnie zarząd Mennicy Polskiej nie odnotował zauważalnego wpływu na łańcuch dostaw w obszarze działalności Grupy Kapitałowej. Na chwilę obecną ciężko oszacować wartościowy wpływ zmian w Karcie miejskiej oraz na rynku złota. Więcej informacji w tym obszarze Zarząd Mennicy Polskiej S.A. będzie mógł przekazać w kolejnych raportach kwartalnych lub wcześniej w raportach bieżących, jeśli nowe informacje pozwolą na dokładniejsze oszacowanie tych wartości. Równolegle, kierownictwo będzie nadal monitorować potencjalny wpływ i podejmie wszelkie możliwe kroki, aby złagodzić negatywne skutki dla grupy kapitałowej" - dodano.

Grupa Mennica prowadzi także działalność w segmencie menniczym, płatności elektronicznych oraz deweloperskim.

Przychody grupy w 2019 roku wyniosły 669,37 mln zł, z czego na segment menniczy przypada 388,72 mln zł, na płatności elektroniczne 277,4 mln zł, a na deweloperkę 3,2 mln zł.(PAP Biznes)

epo/ gor/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Nawet 360 zł z Kontem 360° w Banku Millennium

Nawet 360 zł z Kontem 360° w Banku Millennium

Komentarze (7)

dodaj komentarz
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
piotr_malkontent
Obrót czym? no bo, moim zdaniem, obrót jet gdy się coś kupuje i coś sprzedaje...
-romel-
NBP wczoraj zawiesiło sprzedaż.
W trosce o zdrowie klientów.

AKURAT
grzegorzkubik
Na złocie pompa jest fest ale co się dziwić skoro cena fizycznego rośnie.W tym roku 2000 USD za uncję.
pyra750
Czyli że niby jak? Pytam jako laik: czy aktualną cenę za uncje fizycznego zlota należałoby pomnożyć przez te 700 razy więcej wirtualnych zapisów? To byłaby realna wycena uncji?? Dobrze rozumiem na chlopski rozum? :-) Pozdrawiam.
bankster-kreator
"Jednocześnie zarząd Mennicy Polskiej nie odnotował zauważalnego wpływu na łańcuch dostaw w obszarze działalności Grupy Kapitałowej." eheee na pewno kiedyś zamówienie realizowane od ręki lub w 24h a dzisiaj ponad 20 dni roboczych... lub napis od miesiąca: "produkt chwilowo niedostępny". Nigdzie "Jednocześnie zarząd Mennicy Polskiej nie odnotował zauważalnego wpływu na łańcuch dostaw w obszarze działalności Grupy Kapitałowej." eheee na pewno kiedyś zamówienie realizowane od ręki lub w 24h a dzisiaj ponad 20 dni roboczych... lub napis od miesiąca: "produkt chwilowo niedostępny". Nigdzie nie ma złota na całym świecie są braki i tyle. Król jest nagi bo papierowych kontraktów na złoto jest z 1000 razy więcej niż złota fizycznego, nie wspomnę już o pustych walutach świata bez pokrycia. Masowa wymiana tychże papierków na fizyczne złoto spowodowała, że trzeba się teraz mocno natrudzić by kupić gdzieś fizyczny metal i to już sami dilerzy niechętnie go sprzedają a już na pewno nie w cenie giełdowych kursów papierowego złota.
karbinadel
Mylisz się, papierowych kontraktów na złoto jest tylko 700 razy więcej :) Jeszcze lepsze jaj są ze srebrem, oficjalna cena giełdowa to 14 USD za uncję, a w praktyce trzeba zapłacić o 50 % więcej

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki