REKLAMA

Wenezuela walczy z luką demograficzną. Kobiety miałyby rodzić po 6 dzieci

2020-03-05 05:54
publikacja
2020-03-05 05:54

Prezydent Nicolas Maduro zaapelował do obywatelek Wenezueli, by kobiety w wieku rozrodczym rodziły po co najmniej 6 dzieci. Tylko w ten sposób pokonamy lukę demograficzną i wyprowadzimy kraj z kryzysu - przekonywał podczas cotygodniowego występu w telewizji.

/ fot. Miguel Gutierrez / Reuters

"Nie Bóg błogosławi te kobiety, które dadzą krajowi sześcioro chłopców i dziewcząt" - powiedział, zwracając się do kobiet. "Rodźcie dzieci. Rodźcie, żeby u każdej matki była szóstka! U każdej! Pozwólcie krajowi rosnąć w siłę" - wołał lider Zjednoczonej Partii Socjalistycznej Wenezueli.

Jednocześnie zapewnił, że dla zwiększenia dzietności władze uruchomią cały szereg programów prorodzinnych i medycznych pozwalających na rozszerzenie metod leczenia niepłodności; stwarzających też możliwość sztucznego zapłonienia.

Wypowiedź Maduro spotkała się z ostrą krytyką opozycji oraz organizacji humanitarnych. Przypomniano, że od 2015 r. niemal 4,5 mln Wenezuelczyków wyjechało z kraju nękanego wielocyfrową inflacją i stałym niedoborem lekarstw oraz żywności.

W ocenie Światowego Programu Żywnościowego niemal 9,3 mln obywateli z 31,5-milionowej Wenezueli jest permanentnie niedożywionych. Ich podstawowe potrzeby żywnościowe nie są zaspokajane - twierdzą eksperci programu ONZ. (PAP)

mars/

Źródło:PAP
Tematy
Kredyt balonowy na samochód. Wszystko, co musisz wiedzieć.

Kredyt balonowy na samochód. Wszystko, co musisz wiedzieć.

Komentarze (3)

dodaj komentarz
nostromo25
Aborcja Nicolasa Maduro uczyni wiecej niz milion narodzin.
henk54
Naczelnik powinien patrzeć i uczyć się, do czego prowadzi biurokracja i socjalizm. I zawrócić z tej ścieżki.
oorim
Tylko przez usunięcie Maduro i jego kliki Wenezuela może być wyprowadzona z kryzysu...

Powiązane: Przewrót w Wenezueli

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki