REKLAMA

Węgry chcą jeszcze bardziej zaostrzyć prawo imigracyjne

2016-05-06 20:10
publikacja
2016-05-06 20:10

Węgierskie ministerstwo spraw wewnętrznych zadeklarowało, że nad Dunajem nie będzie ani jednego nielegalnego imigranta. Resort przedstawił projekt nowelizacji prawa imigracyjnego.

fot. Alexandros Avramidis / / FORUM

Projekt zakłada, że obcokrajowcy, którzy zostaną zatrzymani w odległości do 8 kilometrów od granicy, będą przewiezieni do strefy tranzytowej. To obszar znajdujący się na węgiersko-serbskim bądź węgiersko-chorwackim pograniczu. Jeśli znaleźli się na terenie Węgier legalnie, to w strefie tranzytowej będą mogli złożyć wniosek o azyl.

Do tej pory wszyscy nielegalni imigranci zatrzymani nad Dunajem byli przewożeni do ośrodków dla uchodźców znajdujących się w głębi kraju.

Od jesieni na Węgrzech obowiązuje zaostrzona polityka azylowa. Nielegalne przekroczenie granicy bądź próba uszkodzenia płotu granicznego jest przestępstwem, a nie - jak do tej pory - wykroczeniem. Na podstawie nowych przepisów węgierskie sądy deportowały już kilkuset imigrantów.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/Tomasz Dawid Jędruchów/Praga/esz/dabr

Źródło:IAR
Tematy
Otwórz konto w mBanku i zgarnij do 300 zł

Otwórz konto w mBanku i zgarnij do 300 zł

Komentarze (3)

dodaj komentarz
~piada
Dlaczego my nie możemy przepisać tego prawa na polski grunt przecież PIS ma większość ( chyba nie handlujemy imigrantami za plecami polskiego społeczeństwa )
~xyz
Orban? Można go lubić albo nie lubić ale to jeden z niewielu trzeźwo myślących ludzi. Kraje Europy Środkowej niech zajmą się sobą, nie jesteśmy tym przybyszom nic winni. Za czasy kolonialne niech płacą ci, którzy skubali ich przez całe stulecia. Teraz będą mieli prawdziwe "wspaniałe stulecie" i obawiam Orban? Można go lubić albo nie lubić ale to jeden z niewielu trzeźwo myślących ludzi. Kraje Europy Środkowej niech zajmą się sobą, nie jesteśmy tym przybyszom nic winni. Za czasy kolonialne niech płacą ci, którzy skubali ich przez całe stulecia. Teraz będą mieli prawdziwe "wspaniałe stulecie" i obawiam się że niejedno.
~pollokolllo
Brawo brawo brawo. Viva Węgry!!!

Powiązane: Unia zmaga się z napływem imigrantów

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki