Węgry chcą jeszcze bardziej zaostrzyć prawo imigracyjne

Węgierskie ministerstwo spraw wewnętrznych zadeklarowało, że nad Dunajem nie będzie ani jednego nielegalnego imigranta. Resort przedstawił projekt nowelizacji prawa imigracyjnego.

Węgry chcą jeszcze bardziej zaostrzyć prawo imigracyjne
Węgry chcą jeszcze bardziej zaostrzyć prawo imigracyjne (fot. Alexandros Avramidis / FORUM)

Projekt zakłada, że obcokrajowcy, którzy zostaną zatrzymani w odległości do 8 kilometrów od granicy, będą przewiezieni do strefy tranzytowej. To obszar znajdujący się na węgiersko-serbskim bądź węgiersko-chorwackim pograniczu. Jeśli znaleźli się na terenie Węgier legalnie, to w strefie tranzytowej będą mogli złożyć wniosek o azyl.

Do tej pory wszyscy nielegalni imigranci zatrzymani nad Dunajem byli przewożeni do ośrodków dla uchodźców znajdujących się w głębi kraju.

Od jesieni na Węgrzech obowiązuje zaostrzona polityka azylowa. Nielegalne przekroczenie granicy bądź próba uszkodzenia płotu granicznego jest przestępstwem, a nie - jak do tej pory - wykroczeniem. Na podstawie nowych przepisów węgierskie sądy deportowały już kilkuset imigrantów.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/Tomasz Dawid Jędruchów/Praga/esz/dabr

Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 14 ~piada

Dlaczego my nie możemy przepisać tego prawa na polski grunt przecież PIS ma większość ( chyba nie handlujemy imigrantami za plecami polskiego społeczeństwa )

! Odpowiedz
0 23 ~xyz

Orban? Można go lubić albo nie lubić ale to jeden z niewielu trzeźwo myślących ludzi. Kraje Europy Środkowej niech zajmą się sobą, nie jesteśmy tym przybyszom nic winni. Za czasy kolonialne niech płacą ci, którzy skubali ich przez całe stulecia. Teraz będą mieli prawdziwe "wspaniałe stulecie" i obawiam się że niejedno.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 29 ~pollokolllo

Brawo brawo brawo. Viva Węgry!!!

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,6% IX 2019
PKB rdr 4,4% II kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% VIII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 125,26 zł VIII 2019
Produkcja przemysłowa rdr 5,6% IX 2019

Znajdź profil