Wczasy w Omanie zastępują Egipt

Najpopularniejszymi kierunkami tegorocznych wakacji będą Hiszpania i Chorwacja, gdzie tylko podczas urlopowego szczytu Polacy wydali rok temu miliard złotych.

Wczasy w Omanie zastępują Egipt
Wczasy w Omanie zastępują Egipt (fot. Wolfgang Zwanzger / YAY Foto)

Poza Hiszpanią i Chorwacją pojawiają się nowe kierunki, które mają zastąpić coraz mniej bezpieczne dla turystów Egipt i Tunezję oraz częściowo Turcję. Polacy zaczęli więc odkrywać nieznane Bałkany - Albanię i Czarnogórę, ale także Gruzję. Kenia po zamachach traci popularność na rzecz Gambii. W miejsce Egiptu pojawił się droższy, ale bezpieczny Oman - informuje "Rzeczpospolita".

"Polscy turyści też wyraźnie uważniej zaglądają do rekomendacji Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Dotychczas dla Polaków liczyła się przede wszystkim cena - mówi dyrektor biura sprzedaży w wyszukiwarce ofert turystycznych Qtravel Michał Laskowski. - W tym roku nadal jest ważna, ale na pierwszym miejscu Polacy zaczęli stawiać bezpieczeństwo". (PAP)

ksi/ ulb/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 1 ~Henryk32

Niestety póki co mnie nie stać na takie wypady i prawdopodobnie w życiu już raczej ich nie zaznam, Odpocząć jednak trzeba i dla osób z mniejszym budżetem (tak jak ja :) ) polecam Łebę nad polskim morzem. Na stronie https://www.lebanoclegi.pl/ możecie znaleźć noclegi które nie ogołocą wam kieszeni a pozwolą spokojnie wypocząć w ludzkich warunkach.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 0 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
0 0 ~niepelnosprawny_org

omamie

! Odpowiedz
0 4 ~Zaszyty

bylem w Omanie 3 lata temu - super kraj jak jestes zaszyty ::

! Odpowiedz
0 1 ~tata

raczej RODOS :)

! Odpowiedz
11 2 ~Jan

Mój syn był w Omanie w zeszłym tygodniu -po raz trzeci.Przesłał wiele zdjęć i filmików.Twierdzi,że to przepiękny i bezpieczny kraj.Samotne wyprawy nie są tam żadnym problemem.

! Odpowiedz
2 3 ~StanRS

To wyjedź sobie z synalkiem do Omanu i tam zamieszkaj, jak to jest taki "przepiękny i bezpieczny kraj". Bo w Europce jest coraz bardziej niebezpiecznie i coraz większy syf się robi.

! Odpowiedz
1 25 ~Roger45

W Omanie warto wyjsc w bikini na plaze. Oczywiscie z drinkiem .

! Odpowiedz
2 18 ~tak_tak

emocje gwarantowane, albo zwrot pieniędzy

! Odpowiedz
1 5 ~WE

TYLKO ŻE TAM NIE MA KURORTÓW W TÓRYCH MOZNA SIE POCZUC PO EUROPEJSKU

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne