REKLAMA

Wchodzi w życie minimalny podatek od nieruchomości komercyjnych

2018-01-02 10:10
publikacja
2018-01-02 10:10

Właściciele galerii handlowych, hipermarketów czy biurowców będą płacić nową daninę. Tak zwany minimalny podatek od nieruchomości komercyjnych pomniejszy jednak ich podatek dochodowy. Rozwiązanie ma przeciwdziałać unikaniu opodatkowania.

fot. / / Deutsche Bank

Dyrektor departamentu podatków dochodowych w Ministerstwie Finansów Maciej Żukowski zapewnia, że obciążenie nie dotknie tych, którzy już teraz odprowadzają podatek dochodowy. Danina ma skłonić do płacenia tych, którzy do tej pory unikali płacenia podatku dochodowego. Maciej Żukowski dodaje, że nie jest do dodatkowe obciążenie, tylko próba wymuszenia uczciwego deklarowania podatku od nieruchomości komercyjnych.

Podatek obejmie tych, którzy są właścicielami droższych obiektów komercyjnych. Zdaniem rozmówcy Informacyjnej Agencji Radiowej chodzi o nieruchomości warte więcej niż 10 milionów złotych. Poniżej tej kwoty, zdaniem Macieja Żukowskiego, nie opłaca się stosować działań, których celem jest unikanie opodatkowania.

Ministerstwo Finansów szacuje, że około 65 procent właścicieli nieruchomości komercyjnych skutecznie unika płacenia podatku dochodowego.

IAR / Karol Tokarczyk / wcześniejsze/zr

Źródło:IAR
Tematy
Jak otrzymać nawet 1500 zł od Alior Banku + 300 zł od Bankier.pl SPRAWDŹ!

Jak otrzymać nawet 1500 zł od Alior Banku + 300 zł od Bankier.pl SPRAWDŹ!

Komentarze (2)

dodaj komentarz
silvio_gesell
Szkoda tylko, że jest to podatek od początkowej wartości środków trwałych w nieruchomości, a nie od wartości ziemi. Jest po prostu zrobiony po najmniejszej linii oporu.
silvio_gesell
"Jest po prostu zrobiony po najmniejszej linii oporu."

Po linii najmniejszego oporu, być powinno.

Powiązane: Prawo przedsiębiorcy

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki