"Wataha" na Mikołaja od HBO

"A Twój powrót jak?". Już po minie Rebrowa widać, że niekoniecznie odpowiedź zawiera w sobie "szczęśliwe" zakończenie tułaczki i oskarżeń o morderstwa. HBO wraca w Bieszczady z przytupem i "przekracza swoje granice" ku radości fanów "Watahy".

O czym będzie 3. sezon "Watahy"?

Rebrow, którego nie opuszczają wizje wilka, wraca do Watahy, a więc Straży Granicznej po tym, jak zostaje oczyszczony z zarzutów. Jak się jednak okazuje, ani jemu, ani strażnikom nie podobają się wszystkie aspekty przywrócenia go do pracy. Głównemu bohaterowi, za którego motto mogłoby robić powiedzonko doktora House'a "Nie ufaj nikomu" i "Wszyscy kłamią", trudno na powrót wrócić do działań w ramach prawa. Z kolei część z jego towarzyszy uważa, że ma on jeszcze inne sprawki na sumieniu. 

Wzajemną nieufność podsyca fakt pojawienia się nowego pułkownika "z plecami" Kuczera, którego zagra Borys Szyc. Do Ustrzyk Górnych został przysłany z dowództwa Straży Granicznej w Przemyślu. Oprócz "wrogów wewnętrznych" pojawią się i ci zewnętrzni. Na scenę wkroczy bowiem Barkova, w której postać wcieliła się Evgenia Akhremenko. To nowa szefowa ukraińskiej mafii. To stanowisko zawdzięcza temu, że przewyższa mężczyzn zarówno w bezwzględności, jak i przewidywaniu posunięć przeciwników. Starcia z nią, które czekają Wiktora Rebrowa, nie będą łatwe. 

Nieoczywisty początek 6 grudnia [odrobina spoilerów]

Akcja zacznie się z przytupem, bo oto Straż Graniczna zatrzyma dwóch imigrantów, którzy próbowali uciec z Polski na Ukrainę. Ich ślady prowadzą do nowego miejsca zbrodni - brutalne morderstwo, które z Warszawy sprowadzi, po "usilnych" namowach, prokurator Dobosz. Nic dziwnego, że w góry wróci ona niechętnie - w końcu i ją i Rebrowa łączy tajemnica, która nie powinna nigdy ujrzeć światła dziennego. Na domiar złego niektórzy węszą przy tajemniczej śmierci agenta ABW Halmana. 

A to dopiero czubek góry lodowej. Zgodnie z krążącymi pogłoskami w serialu ma się pojawić m.in. Alsa Karimowa (imigrantka, której Rebrow dał schronienie w swojej chacie w sezonie 2). 

Nie tylko Bieszczady

Zdjęcia trwały od lutego do czerwca tego roku zarówno w Polsce, jak i na Ukrainie. Bieszczady, jak co sezon, pokazały swoje oblicze: mroczne, niebezpieczne i nieprzewidywalne. Jak przyznali filmowcy w rozmowie ze Spidersweb, także "błotne". Co więcej, serial spowodował, że Bieszczady stały się popularnym kierunkiem wyjazdów, a co za tym idzie, powstały nowe hotele, pensjonaty i restauracje. Zmusiło to ekipę filmową do zapuszczania się głębiej w ostępy, by strażnicy mogli pokazać się w dzikich okolicznościach przyrody

Premiera przesunięta - dlaczego?

HBO przesunęło premierę 3. sezonu "Watahy" ze środy, 30 października, na piątek, 6 grudnia. Jak wyjaśnia stacja, w tym roku jesień obfitowała wręcz w premiery dobrych seriali, dlatego też harmonogram trzeba było odrobinę przetasować. 

"Na dobre warto poczekać, a obiecujemy, że to będzie bardzo dobre" - HBO Polska poinformowała na profilach społecznościowych. - "Mamy nadzieję, że w okresie świątecznym wszyscy będą mieli więcej czasu na cieszenie się ulubioną produkcją" - dodają.

Filmowcy pojawili się także we Lwowie i na terenie zakarpackim. Łącznie na Ukrainie spędzono 12 dni zdjęciowych. Takie wyjście pozwoliło nakręcić miejsca, osoby i wydarzenia, które w Polsce byłyby niemożliwe bez dużych nakładów m.in. na scenografię. 

"Wataha" to serial wyprodukowany w całości przez HBO Polska. Pierwszy sezon okazał się dużym sukcesem, a jego oglądalność w Polsce była trzykrotnie wyższa niż "Gra o tron". Nie zaskoczyła więc decyzja stacji o wyemitowaniu premiery 2. sezony w 19 krajach Europy jednocześnie. Premiery odcinków 2. sezony na HBO oglądało na telewizorach lub za pośrednictwem HBO Go 208 tys. widzów (to o 127 tys. widzów mniej niż w przypadku odcinków sezonu 1.). To dało wyższą niż średnia oglądalność.

aw

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
2 12 pkc

zawijam mandzur i jade w bieszczady jak kazdy leming

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne