Wartość amerykańskiego dolara najwyższa od czterech lat

2014-09-30 04:38
publikacja
2014-09-30 04:38
fot. iStockphoto/Thinkstock / Thinkstock

Wartość amerykańskiego dolara w stosunku do innych najważniejszych walut na świecie, jest najwyższa od czterech lat. Inwestorzy podkreślają, że stanowi on w tej chwili bardzo bezpieczną lokatę. Jest to równiez jeden z dowodów odbudowywania się amerykańskiej gospodarki po głębokim krysysie.

Dolar USA w stosunku do Euro w ostatnim półroczu zyskał osiem procent. Zdaniem analityków z Capital Economist tendencja wzrostowa będzie się utrzymywać i na koniec roku popularny zielony zyska drugie tyle. Według prognoz w grudniu za jedno Euro będziemy płacić jednego dolara i piętnaście centów.

Dla Stanów Zjednoczonych bardzo opłacalny jest teraz import. Obecna sytuacja pozwoli również kontrolować inflacje oraz utrzymać przez FED (System Rezerwy Federalnej), jeszcze przez jakiś czas , rekordowo niskie stopy procentowe. Media w USA namawiają również do robienia zakupów za granicą gdyż teraz są one wyjątkowo opłacalne.

Minusem wysokiej wartości amerykańskiej waluty są drogie produkty z USA dla reszty świata. Jeżeli tendejcia ta utrzyma się dłużej to Stany Zjednoczone będą zdecydowanie mniej konkurencyjne dla konsumentów międzynarodowych.Informacyjna Agencja Radiowa /IAR/, Jan Pachlowski /Chicago/nyg

Źródło:IAR
Tematy
Konto osobiste Banku Millennium 360° i 360° Junior w promocji z premią do 290 zł!

Konto osobiste Banku Millennium 360° i 360° Junior w promocji z premią do 290 zł!

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki