REKLAMA

Walne zgromadzenie zaakceptowało plany zarządu Stark Development

2009-09-30 13:00
publikacja
2009-09-30 13:00
W dniu 28 września 2009 r. odbyło się Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy Stark Development S.A., katowickiego dewelopera notowanego na NewConnect. Wszystkie projekty uchwał zostały przyjęte i dzięki temu został wykonany kolejny krok w celu realizacji planów rozwoju, opracowanych  w ostatnim czasie przez nowy zarząd Stark Development. 

Podczas Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy podjęto decyzję o splicie akcji w stosunku 1:2, dzięki czemu spodziewane jest zwiększenie płynności walorów Stark Development. Walne przegłosowało również projekty uchwał na mocy, których dojdzie do zmian  w statucie spółki. Jest to krok formalny związany z planami dywersyfikacji działalności Stark Development, które wspiera nowy akcjonariusz Mariusz Patrowicz. Dodatkowo przyjęto zmiany w radzie nadzorczej do której przystąpiły dwie nowe osoby: Mariusz Patrowicz oraz Małgorzata Patrowicz w miejsce Anny Świniarskiej oraz Agnieszki Ciarkowskiej, które wcześniej złożyły rezygnację z członkostwa w radzie.

„Akcjonariusze Stark Development zaakceptowali plany rozwoju opracowane przez Zarząd. Rozpoczęliśmy działania operacyjne, których celem są zmiany w zakresie funkcjonowania i specjalizacji Spółki. Stark będzie bazował na dwóch głównych filarach: dotychczasowej działalności deweloperskiej oraz nowej ścieżce rozwoju czyli aktywnym udziale w realizacji inwestycji w sektorze energii odnawialnej. Chcemy wykorzystać potencjał spółki i możliwe synergie z Atlantis Energy oraz Fon Ecology, które realizują już projekty w tym zakresie. Jeszcze w październiku tego roku zamierzamy sfinalizować ustalenia i spodziewam się, że będziemy mogli poinformować rynek o konkretach” – powiedział Piotr Żołyński, prezes zarządu Stark Development.

W zakresie działalności deweloperskiej zarząd zamierza kontynuować dotychczasową ścieżkę rozwoju polegającą na realizacji inwestycji w sektorze second home. Stark Development posiada znaczący bank ziemi i obecnie prowadzone są rozmowy mające na celu sprzedaż części nieruchomości dzięki czemu spółka pozyska kapitał na realizację przygotowanych, perspektywicznych inwestycji. Dodatkowo realne jest wsparcie finansowe od nowego akcjonariusza Mariusza Patrowicza.

Natomiast planowane nawiązanie bliskiej współpracy z Atlantis Energy i Fon Ecology ma na celu udział w projektach budowy elektrowni wiatrowych i wodnych. W tym zakresie zarząd liczy również na wsparcie ze strony Mariusza Patrowicza, który posiada pakiety większościowe akcji między innymi w Atlantis S.A. i Fon S.A.

/ Stark Development
Źródło:
Tematy
Szukasz kierowcy? Opublikuj ogłoszenie za 89,28 zł

Szukasz kierowcy? Opublikuj ogłoszenie za 89,28 zł

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki