REKLAMA

Wall Street czeka na wyniki wyborów

2020-10-23 23:03
publikacja
2020-10-23 23:03
fot. Brendan McDermid / Reuters

Piątkowa sesja na nowojorskich giełdach nie przyniosła istotnych zmian, ale w skali całego tygodnia wszystkie główne indeksy są na minusie. Inwestorzy śledzą postępy rozmów o pakiecie wsparcia dla amerykańskiej gospodarki oraz oceniają przebieg debaty prezydenckiej.

Dow Jones Industrial na zamknięciu spadł o 0,10 proc. do 28.335,63 pkt. Indeks przerwał serię trzech wzrostowych tygodni z rzędu. S&P 500 zwyżkował o 0,34 proc. do 3.465,39 pkt. Nasdaq Comp. wzrósł o 0,37 proc. do 11.548,28 pkt.

Notowania Gilead Sciences rosły 3,5 proc. W czwartek amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków (FDA) zatwierdziła remdesivir firmy Gilead Sciences jako lek na koronawirusa. W maju FDA wydała zezwolenie na stosowanie leku w nagłych wypadkach, umożliwiając szpitalom i lekarzom stosowanie leku u pacjentów hospitalizowanych z powodu choroby. Remdesivir był jednym z preparatów stosowanych w leczeniu prezydenta Donalda Trumpa.

Akcje Intela spadły o 11 proc. Przychody z działalności w zakresie centrów danych w trzecim kwartale były niższe od szacunków analityków.

Producent zabawek Mattel rósł 10,5 proc. W trzecim kwartale zysk na akcję wyniósł 95 centów wobec oczekiwanych 39 centów.

Seagate Technology spadał 2,5 proc. Spółka podała, że jej przychody wyniosły 2,31 mld USD vs konsensus rynkowy na poziomie 2,34 mld USD.

Akcje American Express spadały o 2,5 proc. po tym, jak firma podała, że jej zysk na akcję wyniósł 1,30 USD. Prognozowano 1,35 USD.

Fastly spadał o 7 proc. Piper Sandler obniżył rekomendację dla akcji spółki do "niedoważaj: z "neutralnie".

Przewodnicząca Izby Reprezentantów USA Nancy Pelosi poinformowała o postępach w rozmowach z administracją Trumpa w sprawie kolejnej rundy pakietu fiskalnego, mówiąc, że ustawa może zostać opracowana „już niedługo”.

Wprawdzie przewodnicząca Pelosi i sekretarz skarbu USA Steven Mnuchin poczynili dalsze postępy w negocjacjach, ale ewentualne porozumienie może spotkać się ze sprzeciwem w Senacie, gdzie przywódca większości Mitch McConnell powiedział Republikanom, że ostrzegł Biały Dom, aby nie zawierał umowy w sprawie pomocy dla gospodarki USA przed zbliżającymi się wyborami.

„Ostatnia debata prezydencka w USA była mniej chaotyczna niż pierwsza, ale dostarczyła niewielu nowych informacji, które wpłynęłyby na nastroje na rynkach” - powiedział w komentarzu Stephen Innes z Axi.

Zakończona w Nashville druga i ostatnia debata uwypukliła różnice kandydatów na prezydenta USA w kluczowych politycznych obszarach. Ubiegający się o reelekcję prezydent USA Donald Trump zapewniał, że państwo "mocno walczy" z wirusem. Biden swoją wypowiedź zaczął od przypomnienia, że na Covid-19 zmarło już ponad 220 tys. Amerykanów.

Kandydaci różnili się w kwestii podejścia do otwierania gospodarki po epidemii. Biden wskazywał, że to możliwe przy podejmowaniu odpowiednich środków bezpieczeństwa, powszechnym testowaniu oraz zachowywaniu dystansu społecznego.

Prezydent opowiedział się jednoznacznie za odważniejszym otwieraniem gospodarki. Mówił, że "lekarstwo nie może być gorsze od choroby", wymieniając przy tym problemy wiążące się z lockdownem takie jak rosnące wskaźniki morderstw, zabójstw, depresji oraz alkoholizmu.

Amerykańskie wybory prezydenckie odbędą się 3 listopada. Prognozowana jest rekordowa frekwencja, do której przyczynić się ma masowe głosowanie korespondencyjne. We wczesnym głosowaniu udział wzięło do piątku ponad 47,5 mln obywateli USA. W większości sondaży przewodzi Biden, ale w 2016 roku Trump także nie był przedwyborczym faworytem.

Media w USA oceniają, że druga debata prezydencka była bardziej stonowana od pierwszej, aczkolwiek ataków personalnych nie zabrakło.

Portal Hill wskazywał na "wymianę ciosów" m.in. w kwestii służby zdrowia i wywołanego epidemią kryzysu gospodarczego. Podkreśla, że telewizyjne starcie "było zdecydowanie bardziej uporządkowane" niż poprzednie.

„Rynek nie zmieni się znacząco w perspektywie krótkoterminowej. Nie ma powodu, aby rynki zajmowały dłuższe pozycje, ponieważ wybory mamy za mniej niż 10 dni, a w połączeniu z niepewnością związaną z COVID-19 jest to czas, w którym ludzie będą chcieli wycofać się i zaczekać na rozwój wypadków przed zainwestowaniem” - powiedział Francois Savary, dyrektor ds. inwestycji w Prime Partners.

„Niebieska fala może wywołać obawy o wpływ na sektor technologiczny, podczas gdy zwycięstwo Bidena i podział sił w Kongresie może oznaczać kolejne cztery lata ograniczonych zmian w polityce i gospodarce” - powiedziała Mary Nicola, starszy ekonomista w Pinebridge Investments.

Indeks PMI, określający koniunkturę w amerykańskim sektorze przemysłowym, przygotowywany przez Markit Economics, wyniósł we wrześniu 53,3 pkt. wobec 53,2 pkt. w poprzednim miesiącu - podano we wstępnym wyliczeniu. Oczekiwano 53,4 pkt.

Indeks PMI, określający koniunkturę w amerykańskim sektorze usługowym przygotowywany przez Markit Economics, wyniósł w październiku 56 pkt. wobec 54,6 pkt. w poprzednim miesiącu - podano we wstępnym wyliczeniu. Prognozowano 54,6 pkt. (PAP)

kkr/ pr/ sp/

Źródło:PAP
Tematy
Najtańsze konta osobiste z premią – listopad 2020 r.

Najtańsze konta osobiste z premią – listopad 2020 r.

Komentarze (5)

dodaj komentarz
open_mind
Rosja znacznie zwiększyła swoje rezerwy złota w ciągu ostatnich kilku lat i ma niewielkie zadłużenie zewnętrzne. Posunięcie się do gromadzenia złota w Rosji nie jest tajemnicą i, jak powiedział doradca Putina Siergiej Glazyev: „Rubel jest najbardziej zabezpieczoną złotem walutą na świecie”.
Iran importował
Rosja znacznie zwiększyła swoje rezerwy złota w ciągu ostatnich kilku lat i ma niewielkie zadłużenie zewnętrzne. Posunięcie się do gromadzenia złota w Rosji nie jest tajemnicą i, jak powiedział doradca Putina Siergiej Glazyev: „Rubel jest najbardziej zabezpieczoną złotem walutą na świecie”.
Iran importował również znaczne ilości złota, głównie przez Turcję i Dubaj, chociaż nikt nie zna dokładnej ilości, ponieważ import irańskiego złota jest tajemnicą państwową. W ostatnich latach inne kraje, w tym członkowie BRICS, Brazylia, Indie i RPA, dołączyły do ​​Rosji i Chin, chcąc uwolnić się od dominacji dolara amerykańskiego.
Krach dolara i zachodnich walut już się rozpoczął, i teraz pojawia się potrzeba nowego porządku monetarnego. Wierzę, że będzie to wymagało złota. Pytanie, czy będzie to uporządkowany proces wynikający z nowej konferencji monetarnej, czy też chaotyczny. Niestety prawdopodobnie będzie bardzo chaotyczny.
Jedynie co jest pewnikiem to to że FED i centralne banki nigdy nie oddadzą swoich przywilejów dodruku bez rozlewu krwi i ogólnej paniki. Tak Covid 19 zapoczątkował ten proces.

Ps. wyniki wyborów będą miały tylko wpływ na chaotyczne ruchy na giełdach wywołane przez rekiny finansowe żądne zysków za wszelka cenę. Ich kompletnie nie obchodzi sytuacja ekonomiczna świata, liczy się tylko zysk za wszelka cenę. Tak że przestańcie się wreszcie łudzić, jesteście dorosłymi ludźmi.

Obydwaj kandydaci na prezydenta to worki pełne ekskrementów, czasy jako takiej przyzwoitości to historia. Jedynie co oni reprezentują to narastanie chaosu światowego.

Trollnia już może zaczynać swój atak na mnie.
open_mind
Zapomnijcie o „październikowej niespodziance” lub „powyborczym chaosie”. Wkrótce będziemy sobie podcinać gardła w walce o ostatnie kamizelki ratunkowe…
Robi się dość śmieszne. Z drugiej strony, to nie jest właściwe słowo. Naprawdę nie ma na to żadnych słów poza stwierdzeniem, że robi się to po prostu
Zapomnijcie o „październikowej niespodziance” lub „powyborczym chaosie”. Wkrótce będziemy sobie podcinać gardła w walce o ostatnie kamizelki ratunkowe…
Robi się dość śmieszne. Z drugiej strony, to nie jest właściwe słowo. Naprawdę nie ma na to żadnych słów poza stwierdzeniem, że robi się to po prostu niegodziwe. Pamiętajmy: większość ludzi to owce i są nieświadomi.
Zło jest złem i to nie jest sen. Żeby było jasne: Nie mówię „głosuj na Trumpa”, a tym bardziej „głosuj na Bidena”. Ponieważ mam ZERO zaufania do obecnego systemu.
Powiedziałem to już miliardy razy, ale myślę, że powiem to jeszcze raz: Świat nie ma „planu” innego jak tylko niszczenie waluty. Istnieje tylko ciągłe niszczenie Stanów Zjednoczonych i Konstytucji Stanów Zjednoczonych, oraz reszty świata. Chcesz Hope? Chcesz zmiany? Chcesz uczciwości? Chcesz wolności? Chcesz? Istnieje tylko jedną rzecz, która jest jedyną rzeczą, jaką można zrobić: To „ZAGŁODZIĆ BESTIĘ” Znaczy całkowicie storpedować wybory.

Trollnia wiadomo start atak na mnie.
open_mind odpowiada open_mind
BITCOIN za $13000 vs Nowy System Finansowy 2021! ! Czy Cena Bitcoina Wytrzyma Wstrząsy Na Świecie?

https://www.youtube.com/watch?v=Y-y8fHUsVJg
tomitomi
50,9 % na tyle wygra Trump ! ale wygra !!!! ;-)))
grzegorzkubik
Inwestorzy czekają na zwycięstwo Trumpa. Najinteligentniejsza grupa w NY bo jak wiadomo to miasto jest przesycone durakami.

Powiązane: USA: giełdy i gospodarka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki