Wakacyjne nowości w ING – kantor i karta wielowalutowa

analityk Bankier.pl

Klienci ING Banku Śląskiego będą mogli płacić za granicą bez przewalutowań – podstawowa karta płatnicza Visa po otwarciu rachunków walutowych będzie sama przełączać się pomiędzy kontami. Pojawią się także inne nowości, które docenią klienci na zagranicznych wojażach.

Tandem składający się z rachunku walutowego i karty płatniczej pozwalającej korzystać ze środków bez kosztów przewalutowania to wygodne rozwiązanie dla chcących zapanować nad wydatkami na wakacjach. Walutę można kupić wcześniej, gdy kurs jest korzystny, a osobne konto ułatwia trzymanie się ograniczeń budżetowych.

ING Bank Śląski dołącza właśnie do grona instytucji, które wydają swoim klientom plastik wielowalutowy. Bank z lwem w herbie wybrał jednak nieco inną drogę niż konkurencja – nie trzeba będzie wyrabiać nowej karty, wystarczy podpiąć podstawowy plastik wydany do rachunku (Visa Zbliżeniowa) do kont w euro, funtach i dolarach. W momencie płatności środki pobrane zostaną automatycznie z rachunku prowadzonego w walucie transakcji.

Podłączenie karty do konta walutowego odbywa się w bankowości internetowej albo mobilnej
Podłączenie karty do konta walutowego odbywa się w bankowości internetowej albo mobilnej (ING)

Warunkiem skorzystania z nowych funkcji jest otwarcie rachunków walutowych i podłączenie karty w systemie transakcyjnym banku. Operację można wykonać także w aplikacji mobilnej, a w razie konieczności odłączyć plastik od rachunków lub tymczasowo go zablokować.

Konta walutowe prowadzone są bez opłat, a wybierający się na wakacje mogą skorzystać z promocyjnego „abonamentu” na wypłaty z bankomatów za granicą. Od 5 czerwca do 30 września będzie można jednorazowo aktywować usługę, która przez 30 dni znosi opłaty za korzystanie z zagranicznych maszyn. Koszt pakietu to 15 zł.

Razem z kartowymi nowościami ING Bank Śląski wprowadza w systemie Moje ING kantor walutowy. Za jego pomocą będzie można łatwo zasilić rachunki połączone z wielowalutową kartą, a korzystanie z usługi jest bezpłatne. Kursy serwowane przez bank niestety nie zaskakują pozytywnie i są dość odległe od proponowanych przez kantory internetowe.

Karty wielowalutowe mają szansę stać się wkrótce standardowym elementem bankowej oferty. Z dobrodziejstw takiego pakietu korzystać mogą klienci Banku Pekao i PKO Banku Polskiego, a opcję przełączania rachunku źródłowego znajdziemy także w ofertach innych instytucji. Wykorzystanie w pełni możliwości takiego produktu wymaga nieco przygotowań, ale dla osób, które chcą zaoszczędzić na okołowakacyjnych kosztach, to prosta i godna polecenia metoda.

Michał Kisiel

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~johnny

Wow, szybka reakcja na ofertę prywatnych kantorów w Internecie

! Odpowiedz
4 3 ~aaa

no i za rachunek walutowy jest comiesięczna opłata ..... jak dobrze widzę ...... ale po co o tym pisać

! Odpowiedz
3 7 ~janek82

przecież masz w tekście, że konto prowadzone jest bez opłąt

! Odpowiedz
0 0 ~aaa odpowiada ~janek82

patrzyłem na regulamin w banku otworzenia konta

! Odpowiedz
0 1 ~pytajnik

Jedyna korzyść to w sumie brak przewalutowania, bo opłata za bankomat i tak jest. Czy przy przewalutowaniu jest inny kurs niż przy zakupie waluty?

! Odpowiedz
2 8 ~Simon

Dlaczego kursy odległe?
Przykład na godzinę 15:00
cinkciarz.pl - 4,1834
ING 4,1733
Dla tego grosza różnicy to mi by się nie chciało z domu wyjść albo czekać jeden dzień aż mi przewalutują między kontami, a tak mam pieniądze w dwie sekundy wymienione :)
Super sprawa i duże udogodnienie dla klientów!!!

! Odpowiedz
8 13 ~Krzysiek

Uwaga, promocje bankowe kończą się zwykle naciągnięciem Klienta. Banki ? Nie, już dziękuję.

! Odpowiedz
4 6 ~Robo

To nie promocja, to usługi wprowadzone do Banku na stałe - wcześniej sprawdź co piszesz!

! Odpowiedz
5 4 ~Krzysiek odpowiada ~Robo

Robo to jak automat do odpowiedzi - trafiony ? Wracając, nie ma szans na przeglądanie pseudoofert banków - takim "podstepem" też nie zachęcisz - tylko niezbędne minimum, bez wodotrysków, które najczęściej kończą się a'la pseudolokaty, pseudokredyty (CHF/EUR/USD/JPY) z niby nadzorem Kasty Nadzoru Finansowego :)
Ludzie poznali się na tych darmojzadach :)))

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 5 ~jesh-wawa odpowiada ~Robo

tyle ze za chwile jak nałapia to wprowadza/podniosą oplaty, bo juz nałapali frajerów, co sobie poustawiali zlecenia w konatch I tak dalej I z dnia na dzien nikt nie wypowie umowy

tak jak w mBanku - tygdzien bez zmiany regulaminu [i podwyzszeniu/wprowadzeniu opłat] tygodniem straconym, dlatego to jest konto z ustawionymi zleceniami a kasa na nie jest dosyłana by ta qrwe zaglodzic bo nic na obrocie nie zarobia

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne