Wakacje za granicą będą możliwe

2020-06-03 09:00
publikacja
2020-06-03 09:00

W tym roku wakacje będą możliwe nie tylko w Polsce; myślę, że w połowie czerwca będzie ten moment, kiedy będziemy planowali wyjazdy i wiedzieli, dokąd możemy polecieć - powiedział w środę wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.

/ fot. Craig Adderley / Pexels
Zapytany w Poranku Rozgłośni Katolickich Siódma-Dziewiąta, czy resort zdrowia będzie zalecał zniesienie obowiązkowej kwarantanny po powrocie do kraju z wakacji, Kraska odparł: "jeżeli nie będzie uzasadnionych przyczyn, objawów chorobowych, to myślę, że tej kwarantanny nie będzie". Ale - dodał - "to są decyzje, które podejmujemy z tygodnia na tydzień, w zależności od sytuacji epidemicznej".

Wiceminister zauważył również, że dostępność krajów zmienia się z dnia na dzień, a sytuacja w różnych państwach jest różnie postrzegana. Wyraził też nadzieję, że "w najbliższych tygodniach świat się otworzy", a wątpliwości związane z ograniczeniami turystycznymi zostaną rozwiane.

autor: Dorota Stelmaszczyk

Źródło:PAP
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (2)

dodaj komentarz
czerwony_wiewior
Lepiej powiedz pan, kiedy będziecie wpuszczać do Polski turystów z innych krajów UE, bo polski biznes turystyczny leży i kwiczy. Na Januszach z plecakiem konserw się nie wyżywi
karbinadel
Pani Kraska, Polacy mogą jeździć bez kwarantanny do innych krajów, ale nie mogą wrócić do własnego kraju. Czy tylko mnie się wydaje, że coś tu jest chore? Poza tym, za granicę jeździ się nie tylko na wczasy, ale również w celach biznesowych - a to całkowicie uniemożliwiacie

Powiązane: Podróże

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki