REKLAMA

Wakacje w masce [Podcast]

Małgorzata Grzegorczyk2020-05-01 08:00
publikacja
2020-05-01 08:00
Puls Biznesu

Majówka zawsze rozpoczynała sezon w biurach podróży. W tym roku na majówkę za granicę pojechać się nie dało, do polskich hoteli – złośliwie zamkniętych do 4 maja – też nie. Co gorsza, nie wiadomo, co z wakacjami.

Z badania Profitroom przeprowadzonego wśród ponad 10 tys. gości hotelowych wynika, że 79,8 proc. Polaków planuje wyjazd wypoczynkowy mimo zagrożenia koronawirusem. 93 proc. chce go spędzić w Polsce, ale 30 proc. rozważa też, o ile będzie to możliwe, wyjazd za granicę. O tym, jakie mają opcje klienci biur podróży, którzy już zapłacili za wczasy, opowiada Piotr Henicz, wiceprezes Itaki. Zapowiada, że biuro doda do oferty hotele w Polsce. Robią to także pozostali touroperatorzy, w tym Rainbow i TUI.

Nekera, biuro założone pod koniec ubiegłego roku przez byłego szefa Neckermanna, miało sprzedawać głównie zagranicę, a przy okazji 700 hoteli z oferty portalu triverna.pl, który jest jego udziałowcem. Teraz polskie hotele to główny atut nowej firmy. Kilka dni temu ruszyło biuro Mareda z ofertą hoteli wyłącznie w Polsce. Jego założyciel, Adam Dudziński, opowiada o pierwszych klientach i mówi, gdzie warto wypoczywać w Polsce.

Osoby, które chcą spędzić urlop w hotelu, na pewno będą ciekawe, jakie zabezpieczenia zamierzają wprowadzić polscy hotelarze. Rząd dał im wytyczne: mają pilnować, by w danej części budynku przebywała odpowiednia liczba osób, zapewnić gościom dozowniki z płynem do dezynfekcji rąk, posiłki serwować do pokoju. To mniej niż azjatyckie hotele, które zapewniają niezależną klimatyzację w pokojach, rozlokowanie gości w co drugim pokoju, ozonowanie powietrza. Joanna Ostrowska, prezes Osti-Hotele, opowiada, jakie procedury mogą zostać wprowadzone w polskich obiektach.

Wakacje w Polsce to nie tylko hotele, ale też agroturystyka i kempingi. Sprawdziłam, jak się ma agroturystyka. Porozmawiałam z Marcinem Szałkiem, współzałożycielem portalu Slowhop.com, który ma w ofercie kilkaset gospodarstw agroturystycznych i domów wakacyjnych.

Hotelarze obiecują nadzwyczajne środki ostrożności, w gospodarstwach agroturystycznych ma być mniej kontaktu z ludźmi i więcej przestrzeni, by się od innych odseparować. Polacy nie są wyjątkiem. W nadmorskich kurortach we Włoszech są pomysły na: mierzenie temperatury na plaży, utrzymywanie odstępów, a nawet parawany z pleksi. Czy te rozwiązania faktycznie nas chronią, czy dadzą raczej złudne poczucie bezpieczeństwa? Jak wirus rozprzestrzenia się na wolnym powietrzu? O tym mówi Barbara Bażanów z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu.

W gospodarstwie agroturystycznym, na kempingu, w hotelu, na działce, a może w domu – gdzie Państwo spędzą tegoroczne wakacje? Potrwają tydzień, miesiąc, a może zamienią się w staycation? Mam nadzieję, że wirus nie odbierze nikomu letniego wypoczynku, bo wakacje to stan ducha. Bywajcie zdrowi!  

Wszystkie odcinki Pulsu Biznesu do słuchania znajdziecie na stronie www.pb.pl/dosluchania i w aplikacjach podcastowych, w tym na Spotify i Apple Podcasts

Źródło:
Małgorzata Grzegorczyk
Małgorzata Grzegorczyk

Do „Pulsu Biznesu” trafiłam jako studentka w 1998 r. Piszę o inwestycjach w Polsce – w fabryki, centra usług biznesowych i ośrodki B+R. Opisuję też zagraniczną ekspansję polskich firm. Zajmuję się także branżą turystyczną –touroperatorami i biurami podróży oraz śledzę zmiany w lotnictwie. W 2012 r. dostałam nagrodę ABSL Excellence Award od Związku Liderów Sektora Usług Biznesowych w Polsce. Uwielbiam latać samolotem i zwiedzać fabryki. Jedno i drugie robię dość często w godzinach pracy. W wolnym czasie latam samolotem i zwiedzam świat z rodziną.

Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (4)

dodaj komentarz
marina22
Sami siejemy panikę mam wrażenie, zupełnie niepotrzebnie. Każdy zrobi co uważa, ale błagam...przecież wakacje należą nam się jak psu buda za te dni siedzenia w domach. Nie zamierzam rezygnować z wyjazdu. Nikt zreszta nie mówi ze trzeba od razu latać na drugi koniec świata. Póki co marzę o romantycznym wyjeżdzie z Sami siejemy panikę mam wrażenie, zupełnie niepotrzebnie. Każdy zrobi co uważa, ale błagam...przecież wakacje należą nam się jak psu buda za te dni siedzenia w domach. Nie zamierzam rezygnować z wyjazdu. Nikt zreszta nie mówi ze trzeba od razu latać na drugi koniec świata. Póki co marzę o romantycznym wyjeżdzie z facetem w góry. Nocleg juz zabookowany w Hotelu Bania na czerwcowy weekendzior. Zamierzam wykorzystać voucher w spa na full z masażami, sauną chlebową i studnią schładzającą po zejściu ze szlaku
tribalsounds
Ozonowanie według zaleceń Sanepid-u powinno wykonywać się przy stężenie ozonu: 10 ppm po 30 minutach żeby zapewnić skuteczność dezynfekcji oraz minimalne straty wydajności spowodowane rozkładem ozonu do tlenu. Najlepiej stosować urządzenia o dużej wydajności min. 15g/h przy 75m3 z elektronicznym timerem włączenia/wyłączenia,Ozonowanie według zaleceń Sanepid-u powinno wykonywać się przy stężenie ozonu: 10 ppm po 30 minutach żeby zapewnić skuteczność dezynfekcji oraz minimalne straty wydajności spowodowane rozkładem ozonu do tlenu. Najlepiej stosować urządzenia o dużej wydajności min. 15g/h przy 75m3 z elektronicznym timerem włączenia/wyłączenia, maskę z filtrem węglowym i gogle oraz miernik stężenia ozonu. Wszystko można dostać w tym sklepie od polskiego producenta, najtaniej, z gwarancją i serwisem. https://stssystem.pl/index.php
secundus
Co proszę?! Zamiast domagać się zniesienia nakazów, tu radzą jak żyć w kagańcu!!!!!!!
gronostaj
Wakacje w maseczce to nie wakacje. W gratisie grzybica płuc.

Powiązane: Podcast

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki