REKLAMA

Wakacje na Cyprze. Kraj znosi restrykcje wjazdowe dla turystów z Polski

Łukasz Gosik2021-06-17 12:05redaktor Bankier.pl
publikacja
2021-06-17 12:05
Wakacje na Cyprze. Kraj znosi restrykcje wjazdowe dla turystów z Polski
Wakacje na Cyprze. Kraj znosi restrykcje wjazdowe dla turystów z Polski
/ Shutterstock

Cypr to kolejny kraj, który zaliczył Polskę do tzw. kategorii zielonej, czyli państw bezpiecznych epidemicznie. Dla turystów przylatujących na wyspę oznacza to zniesienie obowiązku odbycia kwarantanny czy przedstawienia negatywnego wyniku testu PCR.

Jak informuje portal cyprus-mail.com, do tzw. kategorii zielonej Polska wraz z Rumunią dołączyła 14 czerwca. Zgodnie z decyzją władz Republiki Cypryjskiej zmiany wchodzą w życie 17 czerwca, co oznacza, że podróżujących z tych krajów nie obowiązują żadne restrykcje wjazdowe. Nie jest dłużej konieczne okazanie negatywnego wyniku testu PCR przed wejściem na pokład samolotu czy odbycie kwarantanny.

Cypryjskie Ministerstwo Zdrowia co tydzień aktualizuje klasyfikację krajów (kategoria: zielona, pomarańczowa, czerwona, szara) zgodnie z wytycznymi Europejskiego Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób (ECDC). W zależności od rozwoju sytuacji epidemiologicznej kraje mogą "awansować" lub wrócić do kategorii większego ryzyka. Rząd Republiki Cypryjskiej zastrzega sobie także prawo do przeprowadzania po przylocie bezpłatnych wyrywkowych testów.

Bezpłatny paszport covidowy na telefon. Sprawdź, od kiedy i kto może uzyskać Unijny Certyfikat na wakacje

Bezpłatny paszport covidowy już wkrótce umożliwi swobodne przemieszczanie się pomiędzy państwami Unii Europejskiej. Paszport covidowy dostępny będzie na telefon i w wersji papierowej. Od 1 lipca w życie wchodzą nowe przepisy wprowadzające Unijny Certyfikat COVID - skorzystają z niego ozdrowieńcy, osoby zaszczepione oraz te, które wykonały test na COVID. Sprawdzamy, jak uzyskać paszport covidowy.

Przed podróżą należy jednak pamiętać o wypełnieniu w ciągu 48 godzin formularza dostępnego na stronie www.cyprusflightpass.gov.cy. Każdy turysta otrzyma wiadomość potwierdzającą wypełnienie dokumentu, którą następnie należy okazać przed wejściem do samolotu, a po wylądowaniu na wyspie cypryjskiej straży granicznej. Warto o tym pamietać, ponieważ podróżujący bez wypełnionego formularza może zostać ukarany mandatem (300 euro). W ostateczności może spotkać się z odmową wjazdu do kraju.

Turyści, którzy zachorują na koronawirusa podczas wakacji, mogą liczyć na wsparcie Cypru. Kraj pokryje koszty leczenia i rekonwalescencji, a na wyspie funkcjonuje szpital oraz hotele, w których zagraniczni turyści mogą odbywać kwarantannę. Jednak administracja cypryjska nie pokryje kosztów związanych powrotem z wakacji.

W latach poprzedzających wybuch pandemii COVID-19 Cypr odwiedzało rocznie blisko 4 mln turystów. Od wielu lat państwo na Morzu Śródziemnym cieszy się także dużym zainteresowaniem Polaków. Jak podała Polska Izba Turystyki (PIT), wśród krajów najchętniej odwiedzanych przez naszych rodaków w 2019 roku Cypr uplasował się na 9. miejscu. 

ŁG

Źródło:
Łukasz Gosik
Łukasz Gosik
redaktor Bankier.pl

Redaktor newsroomu, wydawca. Śledzi najważniejsze wydarzenia w Polsce i na świecie. Stara się, żeby Bankier.pl był pierwszym wyborem dla Czytelników szukających rzetelnych informacji zarówno ze świata finansów, globalnej gospodarki, jak i krajowej polityki.

Tematy
Jak otrzymać nawet 1500 zł od Alior Banku + 300 zł od Bankier.pl SPRAWDŹ!

Jak otrzymać nawet 1500 zł od Alior Banku + 300 zł od Bankier.pl SPRAWDŹ!

Komentarze (5)

dodaj komentarz
iluminata
"Rząd Republiki Cypryjskiej zastrzega sobie także prawo do przeprowadzania po przylocie bezpłatnych wyrywkowych testów."

Łapanka! Nie ma to jak zgarną tuż po lądowaniu na darmową penetrację przegrody nosowej...
Poza tym Cypr to bandycki kraj, który dokonał grabieży depozytów bankowych własnych obywateli
"Rząd Republiki Cypryjskiej zastrzega sobie także prawo do przeprowadzania po przylocie bezpłatnych wyrywkowych testów."

Łapanka! Nie ma to jak zgarną tuż po lądowaniu na darmową penetrację przegrody nosowej...
Poza tym Cypr to bandycki kraj, który dokonał grabieży depozytów bankowych własnych obywateli w 2013 roku.
Po takich praktykach nigdy bym nie wspierał tego reżimu!
Wyobrażacie sobie mieć na koncie 100000 zł i patrzycie po nocy z niedzieli na poniedziałek, a tu na koncie bankowym widnieje kwota 90000 zł?!
Dlatego won z tym Cyprem!
cypr-wakacje
Planujesz wyjazd na Cypr potrzebujesz więcej informacji chcesz wiedzieć co warto zobaczyć na Cyprze lub gdzie spędzić wakacje. Wszystkie te informacje znajdziesz na cypr-wakacje.pl
trollmaster
tutaj coś dla zakutych kowidowych głów, porównanie śmiertelności Kalifornia vs Texas,
przed i po zniesieniu obostrzeń - brak różnicy, tendencja tak samo spadkowa.

https://twitter.com/ianmSC/status/1405257861538582530/photo/1
300_pala
Podaj jeszcze gęstość zaludnienia znafco epidemiologiczny
trollmaster odpowiada 300_pala
faktycznie pała jesteś.
fakty nie pasują? tym gorzej dla faktów.

poza tym nie ma znaczenia wskaźnik zaludnienia tylko urbanizacji, a w Teksasie jest kilka b. dużych miast.

Powiązane: Podróże

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki