REKLAMA

Putin zakazał Rosjanom wysyłania pieniędzy za granicę

2022-02-28 21:57
publikacja
2022-02-28 21:57

Prezydent Rosji Władimir Putin zakazał obywatelom Rosji przesyłania pieniędzy za granicę – podał w poniedziałek „Wall Street Journal” na swoich stronach internetowych.

Putin zakazał Rosjanom wysyłania pieniędzy za granicę
Putin zakazał Rosjanom wysyłania pieniędzy za granicę
fot. Sputnik / / Reuters

Jak podał w poniedziałek „Wall Street Journal” na swoich stronach internetowych, prezydent Rosji Władimir Putin wydał dekret, który od 1 marca zakazuje transferu pieniędzy obywateli tego kraju za granicę. Nie będzie możliwe wysłanie poza Rosję pieniędzy za pośrednictwem banków oraz innych instytucji rynku finansowego.

Dodatkowo z dekretu wynika, że nie będzie możliwe dokonywanie obsługi długu zagranicznego – informuje WSJ.

To odpowiedź Rosji na sankcje nałożone na ten kraj po zbrojnej napaści na Ukrainę. Sankcje nałożone przez USA, Unię Europejską i inne kraje zachodnie odcięły największe rosyjskie banki od systemu SWIFT, umożliwiającego obsługę płatności zagranicznych, poza zostały zamrożone aktywa centralnego banku Rosji, ulokowane za granicą. Firmy rosyjskie oraz rosyjskie ministerstwo finansów nie mogą także pozyskiwać finansowania na zachodnich rynkach.

autor: Marek Siudaj

Źródło:PAP
Tematy
Ranking najtańszych kont firmowych

Ranking najtańszych kont firmowych

Komentarze (27)

dodaj komentarz
karbinadel
To dlatego ruskie trolle znikają?
next3
Odkąd, jako dziecko, obserwowałem radzieckie wojska w Legnicy, czułem podświadomie, że ci ludzie nie są mi przyjaźni, , odczuwali wobec nas wyższość i kiedy rozmawiali z moim ojcem, zawsze prędzej czy później przypominali kto tu jest najwazniejszy. Propaganda wryła się głęboko w ich DNA. Dlatego nie rozumieja teraz, że są pośmiewiskiem Odkąd, jako dziecko, obserwowałem radzieckie wojska w Legnicy, czułem podświadomie, że ci ludzie nie są mi przyjaźni, , odczuwali wobec nas wyższość i kiedy rozmawiali z moim ojcem, zawsze prędzej czy później przypominali kto tu jest najwazniejszy. Propaganda wryła się głęboko w ich DNA. Dlatego nie rozumieja teraz, że są pośmiewiskiem całego cywilizowanego świata i przez kolejne lata będą podnosić się ciężko z bagna w które wpadli przez Putina.
antek10
Panie Putinie wyrzucili was europejskich rozgrywek piłkarskich. Czy zorganizujecie u isebie rozgrywki piłkarskie - np Puchar Złotej Onucy?
ultron
Polska to wspaniały kraj, może koledzy towarzysze trolle, korzystają z faktu, że mamy niskie bezrobocie i rynek pracownika, zmienili robę i od dzisiaj zachwalają pralki, lodówki oraz małe AGD dla elektromarketów?
Mają w sumie jakiś fach w rękach. Niech się realizują zawodowo. Pod nowym szyldem lepsza kultura organizacyjna, lepiej
Polska to wspaniały kraj, może koledzy towarzysze trolle, korzystają z faktu, że mamy niskie bezrobocie i rynek pracownika, zmienili robę i od dzisiaj zachwalają pralki, lodówki oraz małe AGD dla elektromarketów?
Mają w sumie jakiś fach w rękach. Niech się realizują zawodowo. Pod nowym szyldem lepsza kultura organizacyjna, lepiej postrzegany „brand”! Może nawet kartę multisport dostaną i jakiś podstawowy pakiet opieki medycznej. Życzę im tego z całego serca!
marekpoznan
Gdzie jest naczelny ruski troll tow. ajwaj? Nadal stoi w kolejce pod bankomatem?
next3
Kiedy kieszenie Rosjan zostaną wydrenowane, wówczas car wprowadzi ukaz zakazujący płatności pieniędzmi i nakazujący powrót do barteru. AK-47 na kartoszki i cebulę.....
bangladesznadwisla
Ajwaj chyba się zwolnił z roboty jak zobaczył wypłatę. Chyba że był w czołgu w który trafił javelin
najmadrzejszy
Powtorze...Wieczna Chwała nieugietym Obroncom Wyspy Węży i pilotowi Ghost /po ang znaczy duch/ !
Mini model tej wyspy postawmy po Min Fin w Wwie, bo jej nazwa tam pasuje.

Powiązane: Inwazja Rosji na Ukrainę

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki