REKLAMA

WSA oddalił skargi na decyzję o przymusowej restrukturyzacji Idea Banku

2021-08-25 17:30
publikacja
2021-08-25 17:30

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie oddalił skargi na decyzję Bankowego Funduszu Gwarancyjnego o wszczęciu przymusowej restrukturyzacji wobec Idea Banku - poinformowało BFG w komunikacie. Jak podano, oddalenie oznacza zbadanie strony merytorycznej decyzji i uznanie, że decyzja BFG nie została wydana z naruszeniem prawa.

WSA oddalił skargi na decyzję o przymusowej restrukturyzacji Idea Banku
WSA oddalił skargi na decyzję o przymusowej restrukturyzacji Idea Banku
/ Idea Bank

Wśród oddalonych skarg jest m.in. skarga rady nadzorczej Idea Banku.

„Sąd podzielił ocenę Funduszu, że skarga na decyzję w sprawie Idea Bank nie daje podstaw do uznania, iż decyzja została wydana z naruszeniem prawa" - poinformował w komunikacie Sławomir Stawczyk, zastępca prezesa BFG.

Przymusowa restrukturyzacja Idea Banku została wszczęta 31 grudnia 2020 r. i odbyła się przy zastosowaniu instrumentu przejęcia przedsiębiorstwa. Bankiem przejmującym był Bank Pekao. (PAP Biznes)

sar/ osz/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
MINI pełne przygód.

MINI pełne przygód.

Komentarze (2)

dodaj komentarz
mike75
W celu realizacji planu "repolonizacji banków" oraz zemsty na Leszku skrzywdzono około 70 tys. zwykłych Polaków wg moich obliczeń ( kilkadziesiąt tysięcy wierzycieli Idei oraz przynajmniej kilkanaście tysięcy akcjonariuszy oraz obligatariuszy Idei ). TSUE twierdzi, że w Polsce nie ma niezależnych sądów - ciężko więc o obiektywny W celu realizacji planu "repolonizacji banków" oraz zemsty na Leszku skrzywdzono około 70 tys. zwykłych Polaków wg moich obliczeń ( kilkadziesiąt tysięcy wierzycieli Idei oraz przynajmniej kilkanaście tysięcy akcjonariuszy oraz obligatariuszy Idei ). TSUE twierdzi, że w Polsce nie ma niezależnych sądów - ciężko więc o obiektywny i niezależny wyrok WSA w tak istotnej decyzji. Teraz czas na skargę kasacyjną do NSA, temat jeszcze bardzo długo się nie skończy.
aod
A tyle było szumu. Lesio razem ze swym końskim adwokatem na rzęsach niemal stawali i nic to nie dało.

Powiązane: Restrukturyzacja Idea Banku

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki