REKLAMA
WEBINAR

W tych miastach standard życia jest najwyższy. Jakie czynniki na to wpływają?

2017-05-16 06:00
publikacja
2017-05-16 06:00

Wellington, Edynburg i Wiedeń to miasta, w których standardy życia są najwyższe wynika z najnowszego raportu Deutsche Bank Research Mapping the Worlds Prices. Na dalszych miejscach znalazły się Melbourne, Zurych, Kopenhaga, Ottawa, Boston, Amsterdam oraz Sydney. Niezłe, 23., miejsce (na 47 badanych miast) zajęła Warszawa.

fot. / / YAY Foto

Co zdecydowało o tym, że stolica Polski uplasowała się w środku zestawienia? W badaniu wzięto pod uwagę następujące czynniki: siłę nabywczą mieszkańców, bezpieczeństwo, opiekę zdrowotną, koszty życia, stosunek cen nieruchomości do dochodów mieszkańców, płynność ruchu drogowego, zanieczyszczenie oraz klimat. Warszawa zyskała przede wszystkim na relatywnie niskich kosztach utrzymania i wysokim poziomie bezpieczeństwa. Jej wynik bardzo obniżyła natomiast słaba opieka zdrowotna.

Jak mówi w wywiadzie dla agencji informacyjnej infoWire.pl Arkadiusz Krześniak, główny ekonomista Deutsche Bank Polska: Standard życia jest najwyższy w miastach średniej wielkości, charakteryzujących się wysokim poziomem dochodów mieszkańców, bardzo dobrą jakością służby zdrowia, niską przestępczością, małym zanieczyszczeniem i sprzyjającym klimatem. Czynnikiem, który najbardziej przekonuje ludzi do zamieszkania w danym mieście, jest wysokość zarobków. Istotne znaczenie mają również koszty utrzymania oraz dostępność mieszkania.Źródło:
Tematy
Najlepsze konta firmowe dla nowoczesnego biznesu

Najlepsze konta firmowe dla nowoczesnego biznesu

Komentarze (1)

dodaj komentarz
~PasazerNostromo
Szkockie miasto na drugim miejscu, w zyciu bym nie podejrzewal.... Zaskakuje rowniez brak ktoregokolwiek z miast Bliskiego Wschodu - Doha, Dubaj, Abu Dabi....

Powiązane: Budżet rodziny

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki