REKLAMA

W pudłach z chipsami przemycał 28 kg marihuany

2016-09-15 07:54
publikacja
2016-09-15 07:54

20-latek z Bytomia próbował przemycić z Hiszpanii do Polski ponad 28 kg marihuany. Narkotyki ukrył pomiędzy opakowaniami chipsów - zatrzymali go policjanci z Dolnego Śląska.

fot. / / YAY Foto

Jak powiedziała PAP rzeczniczka CBŚP kom. Agnieszka Hamelusz, Daniel L. został zatrzymany, gdy jechał dostawczym samochodem od granicy z Niemcami. "Policjanci otrzymali informację, że kierowca może być nietrzeźwy. Fiat ducato został zatrzymany w Zgorzelcu" - powiedziała.

20-latek był trzeźwy okazało się jednak, że spod plandeki, pod którą przewoził kartony z chipsami unosi się silnie drażniąca woń.

"Już w komendzie dokładnie sprawdzono zawartość paczek. Wewnątrz kartonów policjanci znaleźli zapakowane ponad 28 kg marihuany. Narkotyki były ukryte między opakowaniami chipsów. Z uwagi na przemyt znacznej ilości narkotyków sprawą zajęli się funkcjonariusze jeleniogórskiego CBŚP" - dodała Hamelusz.

Według szacunków policji czarnorynkowa wartość narkotyków to prawie 850 tys. złotych. "Mężczyzna został aresztowany, odpowie m.in. za wewnątrzwspólnotowy przewóz znacznej ilości środków odurzających" powiedziała rzeczniczka.

Śledztwo nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Zgorzelcu. (PAP)

pru/ pz/

Źródło:PAP
Tematy
Otwórz konto w mBanku i zgarnij do 300 zł

Otwórz konto w mBanku i zgarnij do 300 zł

Komentarze (6)

dodaj komentarz
~as
Ta, silna woñ, jasne. Z nadania bylo.
~sdfsdfsfsdf
co za debil...był prawie na miejscu i dał się złapać..totalny idiota
~noMercy
28 kg suszonego chwastu, który może rosnąć prawie wszędzie. Po co tak rząd walczy z roślinami?
~Szar
Wiesz służby muszą mieć wyniki, zorganizowane grupy o tym wiedzą więc co jakiś cza puszczają frajera z towarem i donoszą komu trzeba
~fd
Bo nie nałożył jeszcze podatku na to, a nie nałożył bo większość elektoratu nie rozumie czym to jest.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki