REKLAMA

W pociągach Kolei Dolnośląskich zapłacisz bezgotówkowo

2020-04-02 12:05
publikacja
2020-04-02 12:05

Od czwartku we wszystkich pociągach Kolei Dolnośląskich można płacić bezgotówkowo. Konduktorzy tego przewoźnika zostali wyposażeni w mobilne terminale do płatności kartą lub telefonem.

fot. Katarzyna Waś-Smarczewska / / Bankier.pl

Rzecznik prasowy Kolei Dolnośląskich Bartłomiej Rodak poinformował, że obsługę wyposażoną w terminale można spotkać we wszystkich pojazdach dolnośląskiego przewoźnika, a spółka pozyskała do dyspozycji drużyn konduktorskich 240 mobilnych terminali płatniczych.

„W efekcie każdy z konduktorów obsługujących podróżnych będzie miał do dyspozycji swój własny. Urządzenia były testowane w pociągach dolnośląskiego przewoźnika od początku lutego. Po trzymiesięcznej fazie testów miała zapaść ostateczna decyzja o ich wprowadzeniu na wyposażenie drużyn konduktorskich” - powiedział Rodak.

Wyjaśnił, że z powodu zagrożenia koronawirusem spółka przyspieszyła wdrożenie przyjmowania płatności bezgotówkowych przez kierowników pociągów i konduktorów.

„Jednocześnie apelujemy do pasażerów o korzystanie z możliwości zapłaty za bilet kartą lub telefonem tak często, jak to tylko możliwe. Zależy nam żebyśmy wzajemnie minimalizowali ryzyko zakażenia koronawirusem” - powiedział rzecznik.

Dodał, że pasażerowie Kolei Dolnośląskich już wcześniej mieli kilka możliwości bezgotówkowego zakupu biletów. Pełna oferta dolnośląskiego przewoźnika jest bowiem dostępna w internetowym systemie sprzedaży eKD, aplikacji mobilnej SkyCash oraz na platformie KOLEO. Teraz podróżni będą również mogli bezgotówkowo kupić bilet na każdej linii, w każdym pociągu.(PAP)

autor: Roman Skiba

ros/ dym/

Źródło:PAP
Tematy
Załóż eKonto w promocji i zyskaj 150 zł od Bankier.pl + do 300 zł od mBanku + do 300 zł w programie poleceń

Załóż eKonto w promocji i zyskaj 150 zł od Bankier.pl + do 300 zł od mBanku + do 300 zł w programie poleceń

Komentarze (1)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki