REKLAMA

W piątek debiut Cavatina Holding na GPW

2021-07-22 10:44
publikacja
2021-07-22 10:44
W piątek debiut Cavatina Holding na GPW
W piątek debiut Cavatina Holding na GPW
fot. Robert Gardziński / / FORUM

Na piątkowej sesji Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie (23 lipca o godz. 9:00) zadebiutuje spółka Cavatina Holding S.A., polski deweloper powierzchni biurowych z siedzibą w Krakowie. Cenę sprzedaży akcji w ofercie publicznej ustalono na 25 zł.

Do oferty publicznej trafiło 7,5 mln akcji i wszystkie zostały sprzedane. 907.440 akcji trafiło do inwestorów indywidualnych, 6.592.560 akcji do inwestorów Instytucjonalnych. Cena emisyjna akcji to 25 zł. Łączna wartość oferty publicznej wynosi 187,5 mln zł. Emisja akcji ma pokryć koszty zakupu nieruchomości gruntowych poprzez udzielenie pożyczek spółkom zależnym, finansowanie nakładów inwestycyjnych oraz spłatę zaciągniętych pożyczek.

Podstawowy przedmiot działalności Cavatina Holding S.A. wraz z grupą kapitałową, w której jest ona spółką dominującą, stanowi budowa obiektów biurowych, a następnie zarządzanie nimi, wynajmowanie ich oraz - w przypadku uzyskania atrakcyjnej oferty cenowej - sprzedaż tych obiektów.

W skład grupy - oprócz Cavatina Holding S.A., wchodzą: Cavatina GW Sp. z o.o., odpowiedzialna za pełnienie funkcji generalnego wykonawcy w projektach realizowanych przez grupę, ponad 30 spółek celowych, powołanych do realizacji poszczególnych projektów, jedna spółka pełniąca rolę reprezentanta grupy na rynkach zagranicznych, Quickwork Sp. z o.o. prowadząca działalność wynajmu współdzielonej powierzchni biurowej w nieruchomościach należących do Grupy.

Cavatina Holding prowadzi działalność w większości dużych miast w Polsce, m.in. w Warszawie, Krakowie, Łodzi, Wrocławiu, Katowicach oraz w Gdańsku. Do tej pory zrealizowała 12 projektów biurowych. Pięć z nich zostało już sprzedanych inwestorom, a kolejne trzy projekty (pow. 60 tys. m2) zostały skomercjalizowane w co najmniej 75 procentach.

Dwie serie obligacji spółki o łącznej wartości nominalnej 40,5 mln zł są notowane na rynku papierów dłużnych Catalyst (GPW ASO).

Źródło:PAP
Tematy
Załóż eKonto w promocji i zyskaj 150 zł od Bankier.pl + do 300 zł od mBanku + do 300 zł w programie poleceń

Załóż eKonto w promocji i zyskaj 150 zł od Bankier.pl + do 300 zł od mBanku + do 300 zł w programie poleceń

Komentarze (3)

dodaj komentarz
mrbeast
Pandemia, praca zdalna,...
3456
dopiero będzie bum ,,,ha ha ha na to ...
1a2b
Powierzchnia biurowa to obecnie chyba najbardziej trefny towar.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki