REKLAMA

W marcu Lufthansa uruchomi połączenie z Łodzi do Monachium

2017-12-20 12:10
publikacja
2017-12-20 12:10

Od marca przyszłego roku z łódzkiego Portu Lotniczego im. Władysława Reymonta będzie można polecieć do Monachium. Regularne połączenia obsługiwane pięć dni w tygodniu uruchomi niemiecki przewoźnik lotniczy Lufthansa.

/ YAY Foto

Prezes Portu Lotniczego im. Władysława Reymonta Anna Midera podkreśliła, że to "historyczny moment, ponieważ Lufthansa po raz pierwszy rozpocznie operowanie z Łodzi". "To doskonała wiadomość dla wszystkich mieszkańców Łodzi i całego regionu, którzy do tej pory korzystali z usług tego przewoźnika z innych portów lotniczych w Polsce. Lufthansa jest jedną z najlepszych marek na świecie" dodała.

Loty z Łodzi do niemieckiego portu przesiadkowego w Monachium będą realizowane pięć razy w tygodniu od 28 marca 2018 r. Trasę ma obsługiwać Bombardier CRJ-900 mieszczący na pokładzie blisko 100 osób w klasie biznes i ekonomicznej. Wylot z Niemiec zaplanowano o godz. 6.05, maszyna wyląduje w Łodzi o 7.25. Samolot odleci do Monachium o 8.00, gdzie wyląduje o 9.20. Sprzedaż biletów ma ruszyć w środę.

Midera wyraziła nadzieję, że to początek współpracy łódzkiego lotniska z niemieckimi liniami. "Biorąc pod uwagę wskaźniki gospodarcze Łodzi i regionu, nasze badania dotyczące zapotrzebowania na loty do Niemiec, a także badanie z zakresu obszaru oddziaływania naszego lotniska na potencjalnych pasażerów w Polsce, jestem przekonana, że dzisiejszy dzień będzie pierwszym krokiem do naszej dalszej współpracy" mówiła.

Dyrektor Lufthansa Group w Polsce Frank Wagner poinformował, że Port Lotniczy w Łodzi, jako dziewiąty w Polsce, będzie oferował usługi tego przewoźnika. "Wraz z uruchomieniem nowych rejsów oferujemy doskonałe połączenie z wszystkimi najważniejszymi miastami Europy, ale też z Nowym Jorkiem, Chicago, Pekinem czy Toronto" wskazał.

Lotnisko w Monachium usytuowane około 35 km od stolicy Bawarii. To jeden z najpopularniejszych portów przesiadkowych w Europie.

Wcześniej łódzkie lotnisko ogłosiło uruchomienie regularnych połączeń do Aten. Od maja przyszłego roku do stolicy Grecji będzie można polecieć raz w tygodniu - w soboty Ryanairem, który do tej pory obsługiwał z Łodzi trzy kierunki.

autor: Bartłomiej Pawlak (PAP)

bap/ amac/

Źródło:PAP
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (1)

dodaj komentarz
kapitaneo
W ten właśnie sposób zagraniczna linia lotnicza zwozi pasażerów z Polski do swojego hubu, żeby zarabiać na nich.
Nie ma co się dziwić bo robi tak każdy kto chce zarobić. Dopóki w Polsce nie powstanie duży hub (CPK) to na pasażerach z Polski będą zarabiać zagraniczne linie lotnicze i ich lotniska

Powiązane: Podróże

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki