REKLAMA
Dzień domów w Bankier.pl

W ciągu roku BLIK zdobył 1,6 mln użytkowników

Anna Drozd2016-04-19 12:04redaktor Bankier.pl
publikacja
2016-04-19 12:04
W ciągu roku BLIK zdobył 1,6 mln użytkowników
W ciągu roku BLIK zdobył 1,6 mln użytkowników

System mobilnych płatności BLIK funkcjonuje w Polsce dopiero od roku, a w gronie jego użytkowników jest już prawie 1,6 mln osób. Największe banki w Polsce nie tylko dobrze czują się jako dostawcy tej usługi dla swoich klientów, ale także jako propagatorzy idei płatności mobilnych w naszym kraju. System mobilnych płatności powstał w wyniku porozumienia prezesów sześciu największych polskich banków - Alior Banku, Banku Millennium, Banku Zachodniego WBK, ING Banku Śląskiego, mBanku i PKO Banku Polskiego.

Celem jaki założono przy tworzeniu BLIK-u była fundamentalna zmiana sposobu dokonywania płatności. Możliwość realizacji transakcji w każdym miejscu, o każdej porze i przy wykorzystaniu różnych narzędzi. Z założenia system ma charakter otwarty, tak by mogły do niego dołączać kolejne banki.

- Przede wszystkim jest to system kodów jednorazowych, które służą do wypłaty gotówki w bankomacie bez użycia karty, do zapłacenia w sklepie stacjonarnym, do zapłacenia w internecie, bądź przelania natychmiastowo pieniędzy innemu użytkownikowi. Mamy nadzieję na kolejnych 5-6 banków w tym roku - mówi Grzegorz Długosz, prezes zarządu Polskiego Standardu Płatności.

Prezes zarządu PKO BP Zbigniew Jagiełło zauważył, że smartfony posiadają ogromny potencjał na bycie nowoczesną i przystępną metodą płatności.

- Skoro klienci korzystają masowo ze smartfonów, to pomyśleliśmy, dlaczego by na tych urządzeniach nie osadzić systemu, który umożliwia im w bezpieczny, szybki i intuicyjny sposób płacenia w różnych sytuacjach czy to wypłacając pieniądze z bankomatów, czy to wysyłając pieniądze do kogoś, kogo mamy w swoim telefonie, a nie musimy znać 26-cyfrowego numeru rachunku - mówi Zbigniew Jagiełło.

- Naturą BLIK i innych tego typu systemów jest to, że banki łączą siły żeby wydawać ciężkie pieniądze na bezpieczeństwo, aby klient nie musiał dokonywać wyboru między wygodą a bezpieczeństwem. Sprawia to, że można jeść ciasto i mieć ciastko - mówi Wojciech Sobieraj, prezes Alior Banku.

- Wiemy, że na takich platformach jak Allegro nie można jeszcze płacić BLIK-iem. Prowadzimy rozmowy, aby było to rozwiązanie atrakcyjne i umożliwiało zakup za pomocą jednego kliknięcia, bez konieczności przepisywania kodu. Mamy głęboką nadzieję, że przekonamy naszych partnerów do tego, żeby w ten sposób domknąć wszystkie sklepy internetowe w Polsce - mówi Grzegorz Długosz, prezes zarządu Polskiego Standardu Płatności.

Źródło:
Anna Drozd
Anna Drozd
redaktor Bankier.pl

W Bankier.pl od 2009 roku. Redaktor odpowiedzialna za tworzenie materiałów wideo, relacji i wywiadów dla internetowego kanału wideo - Bankier.tv. Podejmuje tematykę rynku nieruchomości, prezentuje ciekawe pomysły na biznes i nowinki technologiczne, porusza bieżące tematy gospodarcze ważne dla Kowalskiego i jego portfela. Tel. 22 333 99 10

Tematy

Otwórz Konto Firmowe Godne Polecenia i zyskaj nawet 1600 zł premii!

Komentarze (16)

dodaj komentarz
~blik
A ja tylko blikiem place i blikem wyplacam ! Super sprawa.
~boss
zgubiułem kartę debetową i ściągnąłem sobie apkę z blikiem, żeby wypłacić kasę - dla mnie super sprawa na taką sytuację. Później pewnie przestanę używać.
~Marta
rozwiazanie o tyle dobre, ze nie tuczy grubych dupsk z ameryki siedzacych na fotelach i sledzacych nas przez swoje loga VISA i MC
~MACHERzPO
będzie dobre jak będzie HCE, obecnie sama płatność w sklepie jest dość upierdliwa.
~ao odpowiada ~MACHERzPO
HCE jest już dostępne na wybrane smartfony
~mm
Średnio wypada 1.6 transakcji na użytkownika na rok. Super sukces
~Marta
skad dane,ze kazdy uzytkownik zrobil 1 transakcje? Tu chodzi o 1.6mln nowych uzytkownikow, nic wiecej,nie ilosc transakcji
~gugi odpowiada ~Marta
System płatności mobilnych BLIK podsumowuje rok swojej działalności
18 kwi 2016
Ponad 1,6 miliona użytkowników, ponad 2,5 miliona zrealizowanych transakcji,
ponad 10 tysięcy transakcji dziennie, możliwość płatności w ponad 130 tysiącach terminali płatniczych, w ponad 27 tysiącach sklepów internetowych w Polsce,
System płatności mobilnych BLIK podsumowuje rok swojej działalności
18 kwi 2016
Ponad 1,6 miliona użytkowników, ponad 2,5 miliona zrealizowanych transakcji,
ponad 10 tysięcy transakcji dziennie, możliwość płatności w ponad 130 tysiącach terminali płatniczych, w ponad 27 tysiącach sklepów internetowych w Polsce, płatności przez infolinię, a także możliwość wypłacania pieniędzy z około 14,5 tysiąca bankomatów i przelewy bezpośrednio na numer telefonu - tak wygląda system płatności mobilnych BLIK po pierwszym roku działalności na polskim rynku.
~mm
Średnio wypada 1.6 transakcji na użytkownika na rok. Super sukces
~MadamFUFU
obecnie płatność blikiem - szczególnie w sklepach stacjonarnych jest meeeeega upierdliwa.
Jak zostanie wdrożone HCE będzie bajka. Na chwilę obecną blik jako alternatywa karty płatniczej do wyciągania kasy z bankomatu czy też metoda płatności w sklepach internetowych - OK, ale nic ponad to.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki