W chińskim KFC "zapłacisz uśmiechem"

Chińskie restauracje sieci KFC wprowadziły do obsługi klientów system rozpoznawania twarzy stworzony przez Alipay. W mieście Hangzhou za zamówiony posiłek można już "płacić uśmiechem".

(Reuters)

We wspomnianych lokalach KFC klienci zamawiają produkty na wielkich wyświetlaczach (patent znany również w Polsce, stosowany m.in. w sieci restauracji McDonald’s). Po skompletowaniu zamówienia wystarczy, że spojrzą w dedykowaną kamerę 3D i potwierdzą płatność wpisaniem numeru telefonu – donosi serwis Finextra.

Rozwiązanie opracowane przez Alipay zostało nazwane „Smile to Pay”. Rozpoznawanie twarzy nie funkcjonuje jednak w branży płatności bezgotówkowej od dziś. Metody autoryzacji polegające na fotografowaniu użytkownika testowano i stosowano już wcześniej. System Alipay dodatkowo został doposażony o algorytm wykrywający „żywotność” – dzięki niemu nie będzie można wykorzystać filmu lub zacienionego zdjęcia do autoryzacji płatności.

Nie ulega wątpliwości, że to właśnie wygoda napędza innowacje na rynku płatności. Tak też tłumaczy powstanie "Smile to Pay" szef działu technologii biometrycznych w Ant Financial - Jidong Chen. - Kiedy "Smile to Play" dostarcza wygodę, jakiej użytkownicy nie widzieli nigdy wcześniej, my wciąż stawiamy bezpieczeństwo w samym środku tej technologii – tłumaczył na łamach Finextra.

MG

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Porównaj oferty

Sprawdź, które banki pożyczą pieniądze na najlepszych warunkach, i ile wyniesie miesięczna rata kredytu.

Znajdź najbardziej zyskowną lokatę bankową. Określ najważniejsze cechy, a wyszukiwarka wybierze najlepsze oferty.