W Warszawie prąd jednak drożeje

Dostawca prądu w stolicy, niemiecka firma Innogy podniosła rachunki swoim klientom. Listy informujące o zmianach cen dotarły do osób korzystających z usług dostarczyciela.  

(YAY Foto)

Pomimo rządowych obietnic podpartych ustawą przygotowaną w celu zahamowania wzrostów cen prądu, Innogy rozesłało informacją o nowych taryfach za energię. O fakcie poinformował we wtorek TVN24.

Przedstawiciele niemieckiego dostawcy uzasadnili swoją decyzję cenami na rynku hurtowym. Niezależnie od wyników wprowadzenia ustawy ceny energii ustalone przez Innogy w Warszawie są obowiązujące, a przynajmniej do 30 stycznia bieżącego roku, kiedy to wszystkie firmy pośredniczące  między producentem a odbiorcą będą musiały zrewidować politykę cenową. Jedna kilowatogodzina będzie kosztować warszawiaków teraz 0,3819 zł, czyli o ponad 4 grosze więcej niż wcześniej. 

Rząd planuje wprowadzić specjalny Funduszu Wypłaty Różnicy Cen, gdzie zgromadzi odpowiednie środki, które następnie przekaże dostawcą poszkodowanym przez świadczenie usług w cenach niezgodnych z realiami rynku. 

(Bankier.pl )

KS

Źródło:
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
20 19 grzegorzkubik

Kto rządzi w stolicy? No kto? Głupota nie boli Warszawiaków. Czaskowski i ekipa robią swoje.

! Odpowiedz
15 18 histeryk

Komunę masz w głowie, jeżeli uważasz że to prezydenci miast ustalają ceny energii elektrycznej :-) Ceny ustala rynek. Nie sprzedajesz niczego poniżej kosztów, a działalności gospodarczej nie prowadzisz charytatywnie, bo jeśli tak to wkrótce nie będziesz jej prowadził bo zbankrutujesz.

! Odpowiedz
0 0 (usunięty) odpowiada histeryk

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
44 93 zenet

Warszawiakom to nie przeszkadza. Gdyby dzis Niemcy wkroczyli do Warszawy to witalyby ich tłumy, dlatego z radością będą płacic Niemcom za prąd. Niemcy kupili firmę żeby miec zyski.

! Odpowiedz
54 33 marxs

rozumim PISiaczku że Niemcy( i nie tylko Niemcy także np. ja) powinni kupić firmę żeby mieć straty

! Odpowiedz
18 43 umowne odpowiada marxs

Chyba jednak dzbanku nie rozumiesz. Poczytaj o oklicznościach "nabycia" STOENu przez RWE.

! Odpowiedz
15 10 histeryk odpowiada umowne

dla komunisty każda prywatyzacja jest zła, bo każdy komunista woli przedsiębiorstwa państwowe, bo to oznacza stołki dla ludzi partii.

! Odpowiedz
0 3 robo60

To było do Wektora

! Odpowiedz
13 13 robo60

w/g Ciebie lepiej oddać Markeli

! Odpowiedz
5 15 wektorwg

A ty pracujesz za darmo?

! Odpowiedz

Do rozliczenia PIT 2018 zostało:

WCZYTAJ TWÓJ E-PIT