REKLAMA

W Teheranie część firm wznowiła działalność

2020-04-18 18:30
publikacja
2020-04-18 18:30
fot. vanchai tan / Shutterstock

Firmy, które prowadzą w Teheranie działalność niskiego ryzyka - w tym wiele sklepów, fabryk i warsztatów - w sobotę znów zostały otwarte. Tydzień wcześniej działalność wznowiły przedsiębiorstwa w pozostałej części kraju - poinformowała agencja Reutera.

Irańska telewizja państwowa pokazała, jak inspektorzy sanitarni odwiedzają sklepy i przypominają piekarzowi, że ma obowiązek noszenia maseczki, mimo że pracuje w pobliżu gorącego pieca.

Przedsiębiorstwa, które uznano za prowadzące działalność wysokiego ryzyka, w tym teatry, siłownie, sauny, salony piękności i centra handlowe, pozostają zamknięte, a restauracje mogą jedynie wydawać dania na wynos.

Wciąż zamknięte są też szkoły i uniwersytety, wprowadzono także zakaz imprez kulturalnych i sportowych oraz spotkań religijnych.

W sobotę liczba dziennych zgonów z powodu Covid-19 w Iranie spadła do 73. To najniższy wynik od 12 marca i piąty z kolei dzień, w którym liczba zgonów nie przekroczyła 100. Łączna liczba ofiar śmiertelnych epidemii wynosi 5031 - poinformował rzecznik ministerstwa zdrowia Kijanusz Dżahanpur.

Zakażenie koronawirusem zdiagnozowano w Iranie łącznie u 80 868 osób, a w ciągu ostatniej doby - u 1374.

kib/ ap/

Źródło:PAP
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Epidemia koronawirusa z Chin

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki