REKLAMA

W Tatrach nadal bardzo duży ruch turystyczny

2020-09-20 09:34
publikacja
2020-09-20 09:34
fot. Marcin Szkodzinski / FORUM

W Tatrach w dalszym ciągu panuje bardzo duży ruch turystyczny. Słoneczna pogoda zachęca do górskich wypraw, ale w wyższych partiach Tatr pojawiają się oblodzenia, zwłaszcza w godzinach porannych oraz w miejscach zacienionych – ostrzegają służby Tatrzańskiego Parku Narodowego (TPN).

"Na leśnych odcinkach szlaków jest mokro i gdzieniegdzie zalega błoto. Prosimy zachować ostrożność, ponieważ jest ślisko - szczególnie ślisko jest na szlaku przebiegającym koło Wielkiej Siklawy. Dni są coraz krótsze, dlatego górskie wyprawy należy zaplanować tak, aby powrócić ze szlaku przed zmrokiem" – czytamy w niedzielnym komunikacie TPN.

Po tatrzańskich szlakach wędrują prawdziwe tłumy turystów. Zapełnione są przede wszystkim Doliny Reglowe czy droga w kierunku Morskiego Oka. Na szlakach wyposażonych w sztuczne ułatwienia jak łańcuchy czy drabinki tworzą się kolejki oczekujących. Tak jest zwłaszcza na kopule szczytowej Giewontu, na szlaku na Rysy oraz w rejonie Orlej Perci.

Utrudnień związanych z remontami szlaków należy spodziewać się na odcinku Morskie Oko – Świstówka oraz w Dolinie Suchej Wody Gąsienicowej na odcinku Psia Trawka - Hala Gąsienicowa.(PAP)

autor: Szymon Bafia

szb/ mrr/

Źródło:PAP
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Podróże

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki