W Polsce upada coraz mniej firm

W pierwszych pięciu miesiącach 2016 r. upadły w Polsce 302 firmy. To o 10% mniej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Na tle innych państw Europy wypadamy dobrze. Niestety są regiony w naszym kraju, w których bankructw przybywa.

Największą poprawę, jeśli chodzi o zmianę liczby upadłości przedsiębiorstw, odnotowano w woj. małopolskim, mazowieckim, kujawsko-pomorskim, zachodniopomorskim, wielkopolskim i podkarpackim.

Wzrost liczby upadłości firm wystąpił np. w woj. północno-wschodnich. Wiąże się to z osłabieniem tamtejszego handlu przygranicznego. Lokalni przedsiębiorcy tracą między innymi na spadku wartości walut Rosji i Białorusi.

Więcej bankructw miało miejsce także w woj. opolskim, śląskim i dolnośląskim. Wzrost liczby upadłości wynika tu z problemów górnictwa. Wiemy, że państwo pomaga bezpośrednio kopalniom, ale przedsiębiorstwa produkujące maszyny i inny sprzęt na potrzeby górnictwa już na tym nie korzystają. A ponieważ nie ma nowych inwestycji w wydobycie, polskie firmy maszynowe i wydobywcze tracą mówi serwisowi infoWire.pl Grzegorz Błachnio, analityk i communication manager z firmy Euler Hermes.

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 1 ~silvio_gesell

Bankructwa firm są potrzebne. W zdrowym lesie padają drzewa.

! Odpowiedz
0 0 ~Jasko

A gdzie informacja o dynamice nowo zakładanych firm?

! Odpowiedz
1 0 ~niepelnosprawny_org

chwałą Bogu, Polska gospodarka ma się lepiej...

! Odpowiedz
2 3 ~fdshfdh

Oczywiście tysiące firm w zawieszeniu nie są brane pod uwagę??? a 95% ich właścicieli tak na prawdę je zamknęło ale nie chcę się im ich wyrejestrować

! Odpowiedz
1 1 ~flc

No to po co o tym gadać. Skoro komuś się nie chce?

! Odpowiedz
3 5 ~kjlkjk

bo już niewiele pozostało to trudno by coraz więcej upadałao

! Odpowiedz
1 1 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
3 5 ~Hej

A ma co jeszcze upadać? POPIS wykończył większość firm wcześniej!

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne