REKLAMA

W PKP Intercity wybierzesz miejsce jak w samolocie

2019-11-25 14:10
publikacja
2019-11-25 14:10

PKP Intercity umożliwiło wybór dokładnego miejsca w pociągu na podstawie schematu – tak jak w samolocie. Bilety można rezerwować na pociągi z nowego rozkładu jazdy, który wejdzie w życie 15 grudnia. Niestety, rezerwacja będzie obowiązywała jedynie na pociągi Pendolino - donosi Wirtualna Polska.

/ FORUM

Do tej pory wybierając miejsce w pociągu, mogliśmy jedynie zdecydować o tym, czy chcemy siedzieć w wagonie z przedziałami, czy bez oraz o ogólnej lokalizacji miejsca – przy korytarzu, w środku lub pod oknem. Jeśli ktoś chciał zarezerwować konkretne miejsce, zmuszony był najpierw poszukać w internecie schematu wagonu, zlokalizować miejsce i dopiero potem wskazać je w czasie zakupu biletu. Ale była to loteria, ponieważ nie wiadomo było, czy wskazywane miejsce jest jeszcze wolne.

Od teraz zamawiając bilety na pociągi Pendolino oznaczone w rozkładzie jako EIP, możemy skorzystać ze schematu pokazującego ustawienie wagonów oraz konkretnych miejsc. Podobnie jak dzieje się to w przypadku rezerwacji biletów na samolot lub seans w kinie.

/ fot. Bankier.pl /

 Po kliknięciu w opcję „wybierz miejsce ze schematu” na ekranie pojawi się układ wagonu. Miejsca dostępne są oznaczone na zielono, zarezerwowane na szaro, a wybrane przez nas na pomarańczowo. Co ważne, wybierając konkretne miejsce, będziemy mogli zdecydować, czy chcemy siedzieć przodem, czy tyłem. Na mapce wagonu wyświetlą się także informacje, czy dany wagon jest bezprzedziałowy, a także, czy ma wydzielone miejsca na rowery.

Jak na razie nowy sposób rezerwacji biletów jest dostępny jedynie na pociągi Pendolino (EIP) kursujące od 15 grudnia, gdy w życie wejdzie nowy rozkład jazdy. W dalszej kolejności usługa ma być dostępna dla kursów realizowanych przez składy Dart i Flirt.

MKZ

Źródło:
Tematy
Otwórz Konto w aplikacji mobilnej GOmobile.

Otwórz Konto w aplikacji mobilnej GOmobile.

Advertisement

Komentarze (2)

dodaj komentarz
marekr987
ile dodatkowo bedzie kosztowac taka przyjemnosc?

Powiązane: Nowe technologie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki