REKLAMA

W Oslo najsurowsze restrykcje od początku pandemii. W domu można przyjmować do dwóch gości

2021-03-15 21:34
publikacja
2021-03-15 21:34
W Oslo najsurowsze restrykcje od początku pandemii. W domu można przyjmować do dwóch gości
W Oslo najsurowsze restrykcje od początku pandemii. W domu można przyjmować do dwóch gości
fot. Viktor Sokolov - Fjord29 / / Shutterstock

Burmistrz Oslo Raymond Johansen ogłosił w poniedziałek wprowadzenie najsurowszych od początku pandemii restrykcji koronawirusowych. W stolicy Norwegii będzie można przyjmować w domu jedynie do dwóch gości.

"Wiem, że to bardzo restrykcyjny środek, ale wielu ludzi spotykało się na prywatnych imprezach w domu i nawiązywało zbyt dużo nowych kontaktów" - oświadczył na specjalnie zwołanej konferencji Johansen.

Nadzorujący służbę zdrowia w Oslo Robert Steen podkreślił, że miasto znajduje się obecnie "w najpoważniej sytuacji od roku z powodu rozprzestrzenienia się brytyjskiej wersji koronawirusa". "Do szpitali przyjmujemy coraz młodszych pacjentów z Covid-19. Po raz pierwszy mamy pacjentów urodzonych w latach 90." - stwierdził Steen.

Jak wskazują statystyki, za 30-40 proc. nowych zakażeń w Oslo odpowiadają dzieci w wieku 6-12 lat. Władze miasta ponownie od środy wprowadzą nauczanie na dystans w starszych klasach szkół podstawowych oraz w szkołach średnich. Przedszkola i świetlice będą zamknięte w tygodniu wielkanocnym.

Ponadto zdecydowano o przedłużeniu wszystkich dotychczasowych restrykcji w mieście do 7 kwietnia. Zamknięte pozostają sklepy (oprócz spożywczych), restauracje, placówki kulturalne oraz siłownie.

W ubiegłym tygodniu w Oslo na Covid-19 przebadanych zostało 50 tys. osób, z czego u 1967 wynik testu był pozytywny. To najwyższa liczba zakażeń w stolicy Norwegii od początku pandemii.

Liczba nowych przypadków koronawirusa rośnie również w regionie Viken, który okala Oslo. Stolica Norwegii wraz z Viken odpowiadają za 82 proc. przypadków Covid-19 w Norwegii, a obszary te zamieszkuje 2,1 mln Norwegów, czyli 40 proc. populacji.

W poniedziałek wieczorem minister zdrowia Bent Hoye poinformował o wprowadzeniu surowych restrykcji również w 51 gminach w Viken. (PAP)

zys/ kib/

Źródło:PAP
Tematy
Konto Przekorzystne z premią do 300 zł

Konto Przekorzystne z premią do 300 zł

Advertisement

Komentarze (1)

dodaj komentarz
gerth
Czyli trójkącik tak ale orgietka już nie.

Powiązane: Epidemia koronawirusa z Chin

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki