REKLAMA

W Holandii szerzy się ubóstwo energetyczne, a będzie gorzej

2021-10-17 08:12
publikacja
2021-10-17 08:12

W Holandii gwałtownie rośnie liczba gospodarstw domowych, które nie mogą zapłacić swoich rachunków za gaz i prąd. Zdaniem instytutu TNO ze względu na utrzymujące się wysokie ceny gazu sytuacja jeszcze bardziej się pogorszy.

W Holandii szerzy się ubóstwo energetyczne, a będzie gorzej
W Holandii szerzy się ubóstwo energetyczne, a będzie gorzej
fot. Solarisys / / Shutterstock

Na początku września instytut poinformował o wynikach badania, z których wynikało, iż ponad pół miliona mieszkańców Niderlandów cierpi z powodu tzw. ubóstwa energetycznego.

Ich gospodarstwa domowe charakteryzują się wysokimi kosztami energii i niskimi dochodami, a użytkowany dom jest zwykle słabo ocieplony. Ze względu na wysokie rachunki za energię często mają problemy z ich opłacaniem.

Zdaniem TNO liczba takich osób wzrośnie w najbliższym okresie o 170 tys. Prognoza jest związana z wysokimi cenami gazu. „W sumie 700 tys. gospodarstw może wkrótce nie być w stanie płacić za gaz i energię elektryczną” – czytamy w najnowszej analizie instytutu.

Według TNO oczekiwany wzrost ma miejsce w całym kraju, ze znaczącym wzrostem w miastach średniej wielkości, takich jak Arnhem, Deventer, Nijmegen, Tilburg i Maastricht.

Fundusz Ubóstwa poinformował w piątek, iż co dziesiąta Holenderka w pewnym momencie życia nie miała pieniędzy na zakup produktów higienicznych. Fundusz rozlokował w całej Holandii 236 punktów, w których są rozdawane za darmo podpaski i tampony.

Z Amsterdamu Andrzej Pawluszek

Źródło:PAP
Tematy
Rekrutujesz? Odbierz 50% rabatu na pierwsze ogłoszenie na Pracuj.pl

Rekrutujesz? Odbierz 50% rabatu na pierwsze ogłoszenie na Pracuj.pl

Advertisement

Komentarze (19)

dodaj komentarz
e_gregor_z
Efekt komunizmu nowej fali. Jeszcze nigdy międzynarodówka nie była tak silna jak w XXI wieku
newcommer
Emisja CO2 kosztowała w 2017r UE 5mld euro straty na rzecz spekulantów. Koszty wydobycia gazu i ropy nie wzrosły x10 a cena tak. Mnie to nie przeszkadza, nie walczę z rynkiem. Energia będzie rosła geometrycznie kto inteligentny wie co kupować.
krokus12
Ale propaganda ten pan to pisowki polityk i działacz ,artykuł na zamówienie centrali jak za komuny gdzie wciskali kit ,że na zachodzie gorzej . Holendrzy mają jedne z lepszych emerytur w Europie .
macierz
W Holandii szerzy się ubóstwo, a pisowskiej Polsce szerzy się bogactwo, patrząc na zarobki tam i u nas, nikt w to nie uwierzy. Bez jaj, to my jesteśmy w coraz większej biedzie, większość Polaków pali czym się da, bo na gaz ich nie stać, ok 20% ogrzewanie ma na gaz, tym bardziej teraz kiedy sojuszniczy gaz kosztuje ponad 1000 dol W Holandii szerzy się ubóstwo, a pisowskiej Polsce szerzy się bogactwo, patrząc na zarobki tam i u nas, nikt w to nie uwierzy. Bez jaj, to my jesteśmy w coraz większej biedzie, większość Polaków pali czym się da, bo na gaz ich nie stać, ok 20% ogrzewanie ma na gaz, tym bardziej teraz kiedy sojuszniczy gaz kosztuje ponad 1000 dol za tys m3, a benzyna 6 zł.
majmun
Najpierw zorientuj się dokładnie w temacie a później komentuj, bo kto dobrze zna życie w Niderlandach nigdy nie napisałby czegoś podobnego...
krokus12 odpowiada majmun
A jakie jest te życie w Niderlandach ?
langdon25 odpowiada krokus12
Takie jak w Holandii

Czegoś oczekujesz od pisuara ? Poza Kraśnik nosa nie wyściubił , świat zna z nowin od Holeckiej .
krokus12 odpowiada krokus12
W Holandii jest najlepszy przelicznik odejścia a emeryturę a artykuł na zamówienie napisał ,był sekretarzem Lipińskiego i Morawieckiego i to tyle na temat jego bezstronności .
jpelerj
Nasi średniacy pewnie chętnie zamienili by się z ubogimi w Holandii. W propagandę też trzeba umieć.
ajwaj_
A Rosjanie wysylaja do Chin 7/24 extra dawki ropy,
wegla, gazu LNG i w rurach, po liniach przesylowych prad
Potem znowo beda rekordy eksportu, jak wlasnie byl tu +30%

I Ujgury (1 z 60 narodów Chin) sie ciesza, bo ciepelko i wszytko "swieci"

https://zen.yandex.ru/video/watch/613849a64e045b4b82af1da8?from=feed&utm_referrer=https%3A%2F%2Fzen.
A Rosjanie wysylaja do Chin 7/24 extra dawki ropy,
wegla, gazu LNG i w rurach, po liniach przesylowych prad
Potem znowo beda rekordy eksportu, jak wlasnie byl tu +30%

I Ujgury (1 z 60 narodów Chin) sie ciesza, bo ciepelko i wszytko "swieci"

https://zen.yandex.ru/video/watch/613849a64e045b4b82af1da8?from=feed&utm_referrer=https%3A%2F%2Fzen.yandex.com&rid=1929223733.104.1632780163574.22883

Powiązane: Kryzys energetyczny

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki