REKLAMA

W Dniu Dziecka najmłodsi podróżnicy pojadą pociągami PKP Intercity bezpłatnie

2021-05-18 17:38
publikacja
2021-05-18 17:38
W Dniu Dziecka najmłodsi podróżnicy pojadą pociągami PKP Intercity bezpłatnie
W Dniu Dziecka najmłodsi podróżnicy pojadą pociągami PKP Intercity bezpłatnie
fot. Arkadiusz Lawrywianiec / / FORUM

We wtorek 1 czerwca, z okazji Dnia Dziecka, najmłodsi podróżni będą mogli jeździć pociągami PKP Intercity bezpłatnie - poinformował we wtorkowym komunikacie kolejowy przewoźnik.

Dzieci będą mogły bezpłatnie podróżować w drugiej klasie wszystkich pociągów PKP Intercity - Express InterCity Premium (EIP), Express InterCity (EIC), InterCity (IC) oraz Twoich Linii Kolejowych (TLK).

Jak informuje PKP Intercity, dzieci poniżej 4. roku życia mogą podróżować pociągami przewoźnika na podstawie biletu jednorazowego z ulgą 100 proc., natomiast dla dzieci w wieku od 4 do 16 lat wystarczy pobrać w kasie bilet i mieć ze sobą dokument potwierdzający wiek dziecka.

Ze względu na zasady bezpieczeństwa obowiązujące obecnie na pokładach pociągów PKP Intercity, bilety promocyjne są wydawane wyłącznie ze wskazaniem miejsca do siedzenia i będą ważne jedynie na przejazd, na który zostaną wystawione.

Na stacjach, na których nie ma kasy biletowej lub jest ona nieczynna, bilety na przejazd pociągami EIC, IC oraz TLK będzie można pobrać u konduktora.

Przewoźnik przypomina, że od 15 maja w pociągach PKP Intercity znów mogą być zajęte wszystkie miejsca siedzące, do leżenia i sypialne, natomiast nadal funkcjonuje obowiązkowa rezerwacja miejsc. Na pokładach pociągów nadal obowiązuje również zakrywanie ust i nosa podczas trwania całej podróży.

Wszystkie pociągi PKP Intercity są dezynfekowane i czyszczone po zakończeniu każdego przejazdu. Od marca 2020 roku do końca kwietnia br. przewoźnik wykonał już ponad 435 tysięcy dezynfekcji i ponad 16 tysięcy dezynfekcji.(PAP)

autor: Łukasz Pawłowski

pif/ pad/

Źródło:PAP
Tematy
Sprawdź jak zyskać nawet 420 zł z Kontem Jakie Chcę

Sprawdź jak zyskać nawet 420 zł z Kontem Jakie Chcę

Advertisement

Powiązane

Komentarze (2)

dodaj komentarz
carlito1
Nie, że zły pomysł ale komuną mi to wieje strasznie.....
stachsgh
Niech pograją.
https://www.youtube.com/watch?v=GKSmsvWXuKA

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki