W 2014 r. upadło mniej firm niż rok wcześniej

W 2014 r. upadłość ogłosiły 822 firmy, o 11 proc. mniej niż rok wcześniej - podała spółka Euler Hermes Collections z Grupy Allianz, powołując się na dane z Monitora Sądowego i Gospodarczego. Zdaniem EH, w 2015 r. nastąpi stabilizacja liczby upadłości bądź jej nieznaczny wzrost.

(Euler Hermes)Zdaniem EH, na poprawę kondycji firm w zeszłym roku wpłynął głównie popyt krajowy.

"Poprawa nie była zjawiskiem jednolicie ciągłym - mieliśmy do czynienia z trzema, nie następującymi po sobie miesiącami, w których liczba bankructw rosła w stosunku do roku ubiegłego (maj, wrzesień, grudzień), co świadczyć może o pewnej wrażliwości czynników poprawy" - napisano w komentarzu.


(Euler Hermes)

"Wszystko wskazuje na to, iż jak na razie to raczej koniec trendu poprawy kondycji przedsiębiorstw, przełom (...) w tym względzie mamy już za sobą. Zarówno nasza analiza stojących za tym czynników koniunktury, jak i przede wszystkim wyniki przedsiębiorstw oraz opinie ich przedstawicieli każą spodziewać się w 2015 roku stagnacji, a nie dalszej poprawy (spadku liczby upadłości), a nawet symbolicznego zwiększenia liczby bankructw w Polsce" - dodali w komentarzu eksperci EH. (PAP)

nik/ asa/

Źródło: PAP Biznes

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~GGm

"Nie ma komu plajtować?" Ecik chyba nie zdaje sobie sprawy ile młodych ludzi woli obecnie założyć własną firmę, a nie pracować za psie pieniądze albo na umowach śmieciowych. Poza tym, wydaje mi się, że wiele firm radzi sobie jakoś z problemami, bo coraz częściej zgłaszają się po fachową poradę prawniczą. Jakiś czas temu dominowało przeświadczenie, że jak nie ma kasy i nie ma za co płacić wierzycielom, to trzeba przedsiębiorstwo zamknąć i ogłosić upadłość. Sam kiedyś o tym myślałem, ale po konsultacjach i prawnej pomocy ze strony kancelarii prawa gospodarczego Ziembiński i Partnerzy, udało się wszystko wyprowadzić na prostą i teraz moja firma przynosi całkiem spore zyski.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 0 ~Karol

Nic dziwnego, że się udało, w końcu dr Ziembiński, to doświadczona i zasłużona persona w prawie gospodarczym ;)

! Odpowiedz
0 2 ~ecik

Już po prostu nie ma komu plajtować. Mały biznes został przez PRL-BIS wykończony. To co zostało ledwo zipie albo jedzie na układach.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne