REKLAMA

Vivid w '17 zakłada wydanie min. pięciu gier; spodziewa się rekordowego roku

2016-11-10 12:45
publikacja
2016-11-10 12:45

Vivid Games obecnie zakłada wydanie pięciu gier w 2017 r., ale prowadzi zaawansowane rozmowy w programie wydawniczym, więc ostatecznie może być ich więcej. Planowana na I kw. gra Metal Fist ma mieć zdecydowane wyższy ARPMAU niż Real Boxing. W związku z dużą liczbą premier spółka oczekuje, że 2017 r. może być dla niej rekordowy.

"Na chwilę obecną w planie jest pięć gier, w tym dwie własne. Prowadzimy rozmowy z kilkoma producentami i możemy coś podpisać jeszcze przed końcem roku, więc nie wykluczam, że może być ich więcej" - powiedział na spotkaniu z dziennikarzami Remigiusz Kościelny, prezes Vivid Games.

"W związku z liczbą premier spodziewamy się skokowego wzrostu wyników. Przyszły rok może być rekordowy" - dodał.

Najważniejszą premierą w 2017 r. ma być gra Metal Fist planowana na pierwszy kwartał.

"Widzimy duży potencjał tej gry: ma np. potencjalnie dużo szerszą grupę odbiorców niż Real Boxing i lepiej jest przygotowana do fonetyzacji w modelu FTP. Gra jest zaawansowana, tzw. soft lunch planujemy jeszcze w tym roku" - powiedział prezes.

"Zakładamy, że będzie uzyskiwała dużo lepsze parametry niż Ral Boxing. ARPMAU (average revenue per monthly active user - PAP) ma być zdecydowanie na wyższym poziomie" - dodał.

Vivid w czwartek poinformował, że rezygnuje z wydania gry Heroes of Nox: Galactic Clash. Decyzja o rezygnacji z wydawania tytułu została podjęta z uwagi na nieosiągnięcie przez grę w okresie soft launch założonych parametrów użytkowych.

Roy Huppert, członek zarządu Vivid Games, poinformował, że koszty przygotowania Heroes of Nox do wydania były niewielkie i zostały ujęte w wynikach wcześniejszych kwartałów. Decyzja będzie miała nieznaczący wpływ na wyniki IV kw. (PAP)

gsu/ asa/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Kredyt dla firm do 350 tys. na dowolny cel z decyzją online nawet w 10 minut

Kredyt dla firm do 350 tys. na dowolny cel z decyzją online nawet w 10 minut

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki