REKLAMA

Verte planuje emisję akcji o wartości 7-10 mln zł w okresie od 4 do 6 miesięcy

2015-10-27 13:48
publikacja
2015-10-27 13:48

Verte, które zadebiutowało we wtorek na NewConnect, planuje emisję akcji serii D o wartości 7-10 mln zł w okresie od 4 do 6 miesięcy - powiedział PAP Rafał Fudali, prezes Verte.

"Od 4 do 6 miesięcy pojawi się pierwsza nasza emisja, czyli akcji serii D i będzie oscylowała od 7 do 10 mln zł. Chcemy zaoferować naszemu przyszłemu inwestorowi albo naszym przyszłym inwestorom nawet pakiet kontrolny sprzedając pewne akcje z odpowiednim dyskontem" - powiedział Fudali.

Prezes zadeklarował, że przez najbliższe 3 lata Verte nie będzie wypłacało dywidendy.

"Spółka przez najbliższe 3 lata nie będzie wypłacała dywidendy, bo wszystkie zyski będą lokowane w produkcję i dostawy" - powiedział.

Fudali oświadczył, że spółka może przenieść notowania na główny parkiet warszawskiej giełdy, lecz nie wcześniej niż za 3 lata.

"Chcielibyśmy bardzo przejść na rynek główny, ale na razie musimy się skupić na wypracowywaniu jak najlepszych wyników i zysków, więc nie nastąpi to wcześniej niż za 3 lata" - powiedział.

Prezes powiedział, że Verte planuje ekspansję na rynki niemiecki, austriacki, holenderski, czeski, słowacki oraz węgierski.

"Mam nadzieję, że ciągu 3 lat udział rynków zagranicznych będzie stanowił do 17 proc. przychodów" - dodał.

Verte jest spółką z sektora papierniczego. Oferta produktowa Verte dzieli się na cztery podstawowe grupy: kartki i karnety okolicznościowe (38 proc. sprzedaży), torebki na prezenty (26 proc.), artykuły szkolne (24 proc.) oraz pozostałe produkty, w tym notesy i kalendarze (12 proc.).

Spółka, która zadebiutowała we wtorek na rynku NewConnect, wprowadziła do obrotu 2,735 mln akcji serii C. Ok. godz. 13.30 kurs Verte rośnie o 35 proc. do 1,35 zł. (PAP)

pud/ ana/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (1)

dodaj komentarz
~Sceptyk
Z branży papierniczej to będą drukować akcji i akcji ;)

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki