REKLAMA

Vercom złożył prospekt do KNF, planuje debiut w I poł. '21

2020-12-30 14:54
publikacja
2020-12-30 14:54
fot. Robert Gardzinski / FORUM

Należąca do notowanej na GPW grupy R22 spółka Vercom złożyła prospekt do Komisji Nadzoru Finansowego. Planuje debiut w pierwszym półroczu 2021 roku - podała spółka w komunikacie prasowym.

Vercom jest dostawcą technologii umożliwiającej integrację i automatyzację różnych kanałów komunikacji elektronicznej na polskim rynku. Działa na rynku usług komunikacji oferowanych w modelu CPaaS (Communication Platform as a Service).

W 2020 r. spółka rozpoczęła międzynarodowy rozwój, który chce kontynuować w kolejnych latach w oparciu o działania organiczne oraz akwizycje. Na przełomie września i października Vercom zrealizował pierwszą zagraniczną akwizycję, przejmując grupę ProfiSMS, działającą na czeskim rynku komunikacji SMS.

Jak podano w komunikacie, w grupie R22 grupa Vercom reprezentuje segment CPaaS (Communication Platform as a Service), który za ostatnie 12 miesięcy zakończonych 30 września 2020 r. wygenerował 96,0 mln zł przychodów oraz 23,1 mln zł EBITDA.

R22 posiada 70,51 proc. udziału w kapitale zakładowym Vercom.

"Jako grupa R22 chcemy kontynuować dynamiczny rozwój i międzynarodową ekspansję zarówno w segmencie hostingu, jak i CPaaS. Upublicznienie Vercom umożliwi spółce łatwiejszy dostęp do finansowania, zwiększy jej transparentność i wiarygodność. Liczymy też na uwolnienie wartości Vercom dzięki samodzielnej obecności na giełdzie. Wierzymy w dalszy rozwój grupy Vercom i po IPO nie zamierzamy zmieniać struktury Grupy R22" – powiedział, cytowany w komunikacie, Jakub Dwernicki, prezes R22.(PAP Biznes)

pel/ gor/

Źródło:PAP Biznes
Tematy

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki