REKLAMA

Verbicom wypłaci 0,05 zł dywidendy na akcję z zysku za '15 (opis)

2016-06-30 17:37
publikacja
2016-06-30 17:37

Walne Verbicomu zdecydowało, aby przeznaczyć na dywidendę 396,2 tys. zł z zysku za 2015 rok, co daje 0,05 zł na akcję, czyli więcej niż wynosiła rekomendacja zarządu - poinformowała spółka w komunikacie.

"Dywidenda na jedną akcję wyniesie 5 groszy, co kształtuję stopę wypłaty dywidendy na poziomie 2 proc., wobec pierwotnej propozycji w wysokości 3 grosze na akcję" - napisano w raporcie.

Ubiegłoroczny jednostkowy zysk netto wyniósł 2,75 mln zł.

Dzień dywidendy został ustalony na 7 lipca, natomiast termin wypłaty dywidendy na 25 lipca 2016 r.

"Akcjonariusze zdecydowali o wypłacie wyższej dywidendy w związku z rekordowym zyskiem netto, jaki wypracowaliśmy w ubiegłym roku. Mimo że jest to wyższa kwota, aniżeli rekomendowana przez zarząd, to nadal można uznać jej wysokość za poziom, który jednocześnie zapewnia finansowanie własne dla dalszej działalności grupy Verbicom" - poinformował, cytowany w komunikacie, Bolesław Zając, prezes Verbicomu.

Uchwała została zmieniona na wniosek mniejszościowego akcjonariusza finansowego i ostatecznie zyskała akceptację walnego zgromadzenia.

Verbicom to notowany na NewConnect dostawca rozwiązań w zakresie transmisji głosu i danych, a także integracji systemów teleinformatycznych. (PAP)

morb/ jtt/

Źródło:PAP Biznes
Tematy

Otwórz konto w promocjach: 300 zł premii za otwarcie i polecenie konta

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki