Vectra nie przejmie Multimedia Polska

Sieć Multimedia Polska nie zostanie kupiona przez Vectrę. Firmy nie uzgodniły kluczowych warunków transakcji w wyznaczonym terminie, zaś akcjonariusze większościowi i zarząd pierwszej ze spółek podjęli decyzję o jej odstąpieniu.

(fot. rarrarorro / YAY Foto)

Vectra złożyła do UOKiK wniosek o przejęcie Multimedia Polska w sierpniu tego roku. Gdyby urząd zgodził się na operację, doszłoby do połączenia drugiej i trzeciej największej sieci kablowej w Polsce. Regulator zwracał jeszcze we wrześniu uwagę, że fuzja mogłaby skutkować ograniczeniem konkurencji. UOKiK nie zdążył jednak podjąć ostatecznej decyzji – Multimedia Polska rozesłały informację, w której czytamy, że planują odstąpić od transakcji.

Spółka zwróciła uwagę, że w ustalonym terminie nie udało się im dogadać z Vectrą, ani nawet podpisać przedwstępnej umowy. - Po przeanalizowaniu ryzyk rynkowych i transakcyjnych związanych z planowanym zbyciem 100 proc. akcji Multimedia Polska na rzecz spółki Vectra - akcjonariusze większościowi oraz Zarząd spółki zdecydowali w dniu dzisiejszym [7 listopada – przyp. red.] o nieprzedłużaniu okresu wyłączności oraz odstąpieniu od planowanej transakcji – czytamy w komunikacie.

W październiku Multimedia Polska chciał przejąć największy dostawca tego typu usług – UPC. Kwota transakcji miałaby wynieść 760 mln zł. Wówczas na drodze stanął UOKiK, który zawyrokował, że połączenie mogłoby ograniczać konkurencję.

W 2017 r. grupa Multimedia Polska miała ponad 750 tys. klientów, zaś Vectra – 900 tys. klientów. Dla porównania, z usług UPC korzysta ponad 1,4 mln osób.

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 11 szejknet

No i dobrze, im większe się to robi tym bardziej klienta robią na czarno.

! Odpowiedz
1 9 _jasko

Masz na myśli połączenie Orlenu z Lotosem?

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne