REKLAMA

Awaria sieci Vectra w całej Polsce

2021-02-25 13:20, akt.2021-02-25 17:08
publikacja
2021-02-25 13:20
aktualizacja
2021-02-25 17:08
Bankier.pl

Sieć Vectra zmagała się z awarią. Od południa klienci zgłaszali problemy z korzystaniem z internetu od jednego z największych operatorów w kraju. Przed 17 poinformowano o usunięciu awarii.

"Drodzy Klienci, Zakończyliśmy prace nad przywróceniem usług. Internet, Strefa Klienta i infolinia są dostępne. Jeszcze raz ogromnie przepraszamy Was za tę sytuację" - czytamy w poście na Facebooku Vectry.

Pierwsze zgłoszenia o problemach z korzystaniem z sieci Vectra zaczęły spływać po godzinie 12:00 w czwartek (25 lutego). W ciągu kilkunastu minut ich liczba zaczęła lawinowo rosnąć. Aktualnie (około 13) ich liczba przekroczyła 10 tys. zgłoszeń – podaje serwis Downdetector.

"Elbląg brak internetu stacjonarnego", "Gliwice brak internetu od 30 minut", "Gdańsk od godziny nie ma", "Warszawa Wola, straciłem połączenie 15 minut temu", "Legnica brak internetu" – piszą użytkownicy sieci Vectra. 

Awaria sieci Vectra

"Wrocław, Vectra nie działa prawie od godziny. Strefa klienta przeciążona, nie można się zalogować, bo wszyscy zgłaszają usterkę" – czytamy w kolejnych komentarzach. Najwięcej zgłoszeń spływa z Warszawy, Wrocławia, Gdańska, Katowic, Poznania, Krakowa, Łodzi oraz Bytomia, wynika z danych portalu Downdetector.

Mapa spływających zgłoszeń o awarii sieci Vectra (około godziny 13:00) / Downdetector

– Wystąpiła awaria, w wyniku czego ograniczony jest dostęp do Internetu, Strefy Klienta oraz naszej infolinii. Intensywnie pracujemy nad jak najszybszym usunięciem awarii – usługi są stopniowo przywracane. Problemy z Internetem występują podczas ponownego uruchomienia modemu. Na urządzeniach, które nie były resetowane, łącze internetowe powinno być w dalszym ciągu dostępne. Robimy wszystko, co w naszej mocy, żeby jak najszybciej przywrócić pełne działanie naszych usług. Przepraszamy za wszystkie niedogodności. Na wszystkie wiadomości odpowiemy najszybciej jak to tylko możliwe, a kolejne informacje podamy wkrótce – informuje Vectra na Facebooku.

Wystąpiła awaria, w wyniku czego ograniczony jest dostęp do Internetu, Strefy Klienta oraz naszej infolinii. Intensywnie...

Posted by VECTRA on Thursday, February 25, 2021

"To jest skandal. Oficjalny komunikat kilka godzin po wystąpieniu awarii, w dodatku nadal niezlikwidowanej. Zero szacunku dla klienta", "Dzieci nie mają lekcji, szkoła ONLINE nie zadziała, pracować zdalnie nie da się" – komentują wzburzeni użytkownicy sieci Vectra.

"W Działdowie też nie ma internetu. Pracuję zdalnie jako nauczyciel, więc bardzo odczuwam tę awarię i mam nadzieję, że jutro już jej nie będzie. Infolinia nie działa" – pisze jeden z internautów.

Kliknij, aby przejść dalej / Bankier.pl

DF

Źródło:
Tematy
Kredyt dla firm. Marża od 2,4% z ubezpieczeniem. 0% prowizji za udzielenie.

Kredyt dla firm. Marża od 2,4% z ubezpieczeniem. 0% prowizji za udzielenie.

Advertisement

Komentarze (4)

dodaj komentarz
_xyz
Najgorsza kablówka w kraju. Wszystko zrobione na sznurki, po taniości, bez redundancji i na low-endowych chińczykach.
gronostaj
Często klienci w PL oczekują jedynie taniej usługi. Jakość zchodzi na dalszy plan.
joska odpowiada gronostaj
Jak taniej vectra internet 150mb 50 pln,play internet domowy też 150 mb -35 pln.
devnull
to nie kwestia sprzętu tylko topologi ich sieci, za bardzo to scentralizowane

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki