REKLAMA
ZAGŁOSUJ

Uwaga na fałszywe tytuły wykonawcze

2018-05-11 07:55, akt.2018-08-29 08:57
publikacja
2018-05-11 07:55
aktualizacja
2018-08-29 08:57

Do Krajowej Rady Komorniczej napływają informacje o przypadkach kierowania do kancelarii komorniczych wniosków egzekucyjnych z podrobionymi tytułami wykonawczymi.

fot. Adam Dauksza / / FORUM

Krajowa Rada Komornicza wydała oficjalny komunikat, w którym informuje o procederze i apeluje o ostrożność. Na stronie internetowej czytamy:

„Do wniosków egzekucyjnych załączane są rzekome tytuły wykonawcze w postaci aktów notarialnych sporządzonych przez notariusza (......), zaopatrzone w klauzulę wykonalności przez Sąd Rejonowy dla Krakowa – Krowodrzy w Krakowie. Jako dane sędziego wskazane w treści klauzuli wykonalności podane jest nazwisko (...). Na odpisie widnieje nazwisko (....). Inicjały rzekomego wierzyciela to D.A., zaś numery rachunków wierzyciela wskazane we wnioskach to: Alior Bank SA nr 75 2490 0005 0000 4000 1484 9197 oraz Raiffeisen Bank Polska SA 70 1750 0009 0000 0000 3888 8463.”

To nie pierwszy tego typu przypadek. O podobnym procederze pisaliśmy w sierpniu ubiegłego roku. Wówczas Krajowa Rada Komornicza również na swojej stronie internetowej umieściła komunikat, w którym ostrzegała przed podrobionymi tytułami wykonawczymi.

W związku z tym, że tego typu wyłudzenia pojawiają się coraz częściej, należy zachować szczególną ostrożność przy weryfikowaniu autentyczności składanych tytułów. Natomiast w przypadku podejrzenia podrobienia dokumentu i użycia go za autentyczny należy niezwłocznie zawiadamiać organy ścigania.

Redakcja Bankier.pl, na wniosek Pani Sylwii Barutowicz-Wieczorek, notariusza w Kancelarii Notarialnej w Krakowie, prostuje nieścisłą informację prasową sugerującą, że osobą, która sporządza fałszywe akty notarialne jest notariusz Pani Sylwia Barutowicz-Wieczorek. W rzeczywistości, akty notarialne były w całości sfałszowane przez nieustalone osoby, jak również sfałszowana była klauzula wykonalności Sądu. Notariusz Sylwia Barutowicz-Wieczorek nigdy nie sporządziła przedmiotowych aktów, a o fakcie tym niezwłocznie poinformowała Krajową Radę Komorniczą w celu zapobieżenia prowadzenia przez komorników bezpodstawnych egzekucji i wyrządzenia szkody podmiotom w sfałszowanych notarialnych aktach poddania się egzekucji wymienionym. Ponadto, notariusz Sylwia Barutowicz-Wieczorek, jako pokrzywdzona, skierowała stosowne zawiadomienie o popełnieniu przestępstw do Prokuratury Okręgowej w Krakowie. Wynika to z informacji prasowej opublikowanej w oficjalnym komunikacie przez Krajowa Radę Komorniczą, dostępną pod linkiem: https://www.komornik.pl/?p=10014.

Katarzyna Rostkowska

Źródło:
Tematy
Nawet 360 zł z Kontem 360° w Banku Millennium

Nawet 360 zł z Kontem 360° w Banku Millennium

Komentarze (1)

dodaj komentarz
mkx
To na podstawie świstka z drukarki można nasłać komuś komornika? Komornik tego nie weryfikuje 'u źródła' ?

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki