Uwaga na fałszywe tytuły wykonawcze

Do Krajowej Rady Komorniczej napływają informacje o przypadkach kierowania do kancelarii komorniczych wniosków egzekucyjnych z podrobionymi tytułami wykonawczymi.

Uwaga na fałszywe tytuły wykonawcze
Uwaga na fałszywe tytuły wykonawcze (fot. Adam Dauksza / FORUM)

Krajowa Rada Komornicza wydała oficjalny komunikat, w którym informuje o procederze i apeluje o ostrożność. Na stronie internetowej czytamy:

„Do wniosków egzekucyjnych załączane są rzekome tytuły wykonawcze w postaci aktów notarialnych sporządzonych przez notariusza Sylwię Barutowicz-Wieczorek (dane z aktu), zaopatrzone w klauzulę wykonalności przez Sąd Rejonowy dla Krakowa – Krowodrzy w Krakowie. Jako dane sędziego wskazane w treści klauzuli wykonalności podane jest nazwisko Joanna Bałaban-Pękalska. Na odpisie widnieje nazwisko Katarzyny Mitan-Piwowarczyk. Inicjały rzekomego wierzyciela to D.A., zaś numery rachunków wierzyciela wskazane we wnioskach to: Alior Bank SA nr 75 2490 0005 0000 4000 1484 9197 oraz Raiffeisen Bank Polska SA 70 1750 0009 0000 0000 3888 8463.”

To nie pierwszy tego typu przypadek. O podobnym procederze pisaliśmy w sierpniu ubiegłego roku. Wówczas Krajowa Rada Komornicza również na swojej stronie internetowej umieściła komunikat, w którym ostrzegała przed podrobionymi tytułami wykonawczymi.

W związku z tym, że tego typu wyłudzenia pojawiają się coraz częściej, należy zachować szczególną ostrożność przy weryfikowaniu autentyczności składanych tytułów. Natomiast w przypadku podejrzenia podrobienia dokumentu i użycia go za autentyczny należy niezwłocznie zawiadamiać organy ścigania.

Katarzyna Rostkowska

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
3 41 mkx

To na podstawie świstka z drukarki można nasłać komuś komornika? Komornik tego nie weryfikuje 'u źródła' ?

! Odpowiedz
Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl