REKLAMA

Ustronianka przejmuje Hoop Polska

2019-02-04 15:08
publikacja
2019-02-04 15:08

Ustronianka, producent wody mineralnej, rozszerzy swoje portfolio o Hoop Polska. Spółka przejmie 100 proc. udziałów w firmie od dotychczasowego właściciela – czesko-słowackiej Kofoli, jednego z największych producentów napojów bezalkoholowych w Europie.

/ fot. MAREK WISNIEWSKI/Puls Biznesu / FORUM

Ustronianka (a dokładniej – spółka ZMB Capital) przejmie całą działalność Hoop Polska, włącznie z w tym zakład i zaplecze produkcyjne w Kutnie, znaki towarowe dla kluczowych marek z portfolio firmy, a także pracowników i sieć dystrybucji – czytamy w komunikacie firmy.

Umowa została podpisana w poniedziałek. Teraz konieczne jest spełnienie kilku warunków po obu stronach oraz uzyskanie zgody UOKiK. Przewidywane zamknięcie transakcji nastąpi wiosną tego roku.

Grupa Kofola już wcześniej sygnalizowała, że sprzedaż Hoop Polska jest jednym z możliwych scenariuszy rozwoju firmy w Polsce. - Uważamy, że udało nam się zapewnić stabilność Hoop Polska i jej pracowników. Cieszymy się, że spółka znalazła się w rękach Ustronianki - szanowanej, lokalnej firmy rodzinnej, która jest na rynku od wielu lat. Jestem przekonany, że Hoop i jego produkty mają przed sobą teraz szerokie perspektywy – komentuje przedstawiciel czesko-słowackiej firmy Jiří Vlasák.

Premium Rosa, polski producent przetworów owocowych i produktów ziołowych, który został członkiem Grupy Kofola w 2017 roku, nie jest częścią tej umowy – dodaje ZMB Capital w nadesłanym komunikacie. Po sfinalizowaniu transakcji Kofola skoncentruje się na dalszym rozwoju Premium Rosa na rynku polskim oraz innych filarach grupy w Czechach, Słowacji i na Adriatyku.

Źródło:
Tematy

Otwórz konto sobie i dziecku i zyskaj 200 zł w promocji na zakupy u naszych partnerów.

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki