REKLAMA

Za zakupy w Empiku zapłacisz telefonem bez podchodzenia do kasy

2020-11-30 13:00
publikacja
2020-11-30 13:00
fot. materiały prasowe / Empik

Empik jako pierwszy wprowadza usługę umożliwiającą samodzielne płatności za zakupy w aplikacji mobilnej. Premium Pay&Go pozwala na własnoręczne zeskanowanie produktu oraz zapłacenie w specjalnym punkcie na terenie sklepu.

Nowość w salonach Empik – usługa Premium Pay&Go. Klienci za wybrane produkty zapłacą w specjalnych punktach płatności po wcześniejszym zeskanowaniu kodu QR inicjującego płatność w aplikacji mobilnej. Kupujący samodzielnie zapłacą za zakupy bez konieczności korzystania z kasy. Płatność odbywa się automatycznie za pośrednictwem podpiętej do konta karty płatniczej.

Z nowej usługi Premium Pay&Go korzystać mogą użytkownicy posiadający pakiet Empik Premium oraz Empik Premium Free. Paragon za zakupy dostępny jest w aplikacji mobilnej. Natomiast klienci, którzy chcą otrzymać go w papierowej formie, muszą poprosić obsługę o wydrukowanie. Empik zapowiada również dodanie w przyszłości opcji płatność Blik, Apple Pay oraz Google Pay.

– Cały proces, od momentu zeskanowania produktu aż do potwierdzenia płatności, jest niezwykle sprawny i zajmuje od kilku do kilkunastu sekund. To pierwsze tak innowacyjne rozwiązanie wśród dużych sieci handlowych w Polsce i powiew przyszłości w zakresie dokonywania zakupów w salonach stacjonarnych. Z czasem usługa będzie rozwijana o szereg dodatkowych funkcji, takich jak dokładna lokalizacja poszukiwanego produktu w salonie i nawigowanie do regału – mówi Bartek Sobczak, dyrektor rozwoju w Empik.com

Początkowo usługa Premium Pay&Go będzie w 10 salonach Empik w czterech miastach w Polsce.

  • Warszawa (Westfield Arkadia, Złote Tarasy, Wola Park, CH Janki),
  • Wrocław (CH Magnolia Park),
  • Szczecin (Galeria Galaxy),
  • Kraków (Park Handlowy Zakopianka),
  • Opole (CH Karolinka),
  • Poznań (CH Poznań Plaza),
  • Łódź (CH Port Łódź).

Od połowy grudnia zakupy z aplikacją mobilną Empik będą możliwe w 40 kolejnych salonach, m.in. w Bielsku-Białej, Bydgoszczy, Gdańsku, Gdyni, Koszalinie, Lublinie, Olsztynie, Radomiu, Rzeszowie, Tarnowie czy Toruniu. Natomiast od początku 2021 r. usługa będzie wdrażana na większą skalę w kolejnych punktach w Polsce.

DF

Źródło:
Tematy
Otwórz konto dla firm i zyskaj do 1100 zł premii!

Otwórz konto dla firm i zyskaj do 1100 zł premii!

Advertisement

Komentarze (1)

dodaj komentarz
blablak
A zamiast stac przy kolejce do kasy bedziesz stac w kolejce do ochroniarza przy wyjsciu xD

Powiązane: Nowe technologie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki