REKLAMA

Urząd pracy będzie szkolił bezrobotnych piłkarzy

2014-06-25 10:21
publikacja
2014-06-25 10:21
theta

Chociaż stopa bezrobocia w Austrii należy do najniższych w Europie, władze tego kraju nie szczędzą wysiłków po temu, aby każdy znalazł odpowiedni zawód. Publicznym programem szkoleniowym objęci zostaną też… piłkarze.

Dziennik „Die Heute” informuje, że austriaccy piłkarze, którzy mają problem ze znalezieniem pracodawcy, zostaną objęci programem szkoleniowym, w ramach którego będą mogli poprawić swoje boiskowe umiejętności. Na liście zapisanych próżno szukać boiskowych sław – pojawią się tam m.in. Emir Dilaver, Lukas Rotpulle, Andreas Dober, Andreas Schicker, Cem Atan czy Hans-Peter Berger.

Każdy z piłkarzy objętych programem będzie uprawniony do pobierania zasiłku w wysokości 1446 euro. Zajęcia, w ramach których piłkarze będą pracować zarówno nad techniką, jak i taktyką, odbywać będą się w miastach Steinbrunn, Burgenland i Gludovatz.

Według metodologii przyjętej przez Eurostat, stopa bezrobocia w Austrii wyniosła w kwietniu 4,9%. Wskaźnik dla Polski wyniósł 9,7%.

/mz

Źródło:
Tematy
Jak otrzymać nawet 1500 zł od Alior Banku + 300 zł od Bankier.pl SPRAWDŹ!

Jak otrzymać nawet 1500 zł od Alior Banku + 300 zł od Bankier.pl SPRAWDŹ!

Komentarze (2)

dodaj komentarz
~krzysiek
u nas to nawet urząd pracy nie pomoże w tym, aby polska reprezentacja miała lepszych piłkarzy w drużynie. Nie jestem w stanie określić, czy w ogóle na świecie dałoby radę znaleźć coś takiego, co mogłoby obudzić śpiących ciągle graczy snem zimowym już od kilkunastu lat - po prostu nie ma takiej rzeczy i tyle. Przecież u nas to nawet urząd pracy nie pomoże w tym, aby polska reprezentacja miała lepszych piłkarzy w drużynie. Nie jestem w stanie określić, czy w ogóle na świecie dałoby radę znaleźć coś takiego, co mogłoby obudzić śpiących ciągle graczy snem zimowym już od kilkunastu lat - po prostu nie ma takiej rzeczy i tyle. Przecież w naszym kraju to zawsze cierpimy na chroniczny brak kasy, a zatem z czym do ludzi? Paranoja jakaś normalnie. Poza tym, gdyby jakimś cudem spadło z nieba trochę manny (w co szczerze wątpię, bo niby dlaczego i kiedy miałoby to nastąpić), wówczas na 100% ktoś natychmiast ukradłby albo wtłoczył do ZUS, by ten miał na wypłaty świadczeń dla emerytów (tak jak miała miejsce kradzież 153 mld PLN ostatnio z OFE ludzików mieszkających między Bugiem a Odrą).
~święty
Naszych piłkarzy też trzeba szkolić i przekwalifikować. Najlepiej nadają się do kopania. Co prawda kopanie piłki słabo im idzie ale w kopaniu rowów powinni się sprawdzić i realizować.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki