REKLAMA

Ursus zebrał na 2018 r. zamówienia na elektryczne autobusy za prawie 180 mln zł

2017-10-23 14:15
publikacja
2017-10-23 14:15

Ursus zebrał już zamówienia na dostawę w 2018 r. elektrycznych autobusów o wartości prawie 180 mln zł - poinformował PAP Karol Zarajczyk, prezes Ursusa. Kurs Ursusa rośnie o 8 proc.

fot. Jacek Szydlowski / / FORUM

"Zamówienia, które mamy aktualnie zebrane na produkcję autobusów elektrycznych przerosły nasze oczekiwania. Nasza spółka, która jeszcze rok temu była startupem, zebrała zamówienia na przyszły rok o wartości prawie 180 mln zł" - powiedział PAP Zarajczyk.

"To jest już mniej więcej 20-proc. udział w przychodach całej Grupy Ursus. Bardzo nas to cieszy. Program E-Bus Ministerstwa Rozwoju i Ministerstwa Energii wskazuje na to, że zamówień na elektryczne autobusy będzie coraz więcej. Obecnie bardzo mocno pracujemy nad rozwojem tych produktów. Przykładem tego są nasze elektryczne autobusy dostarczone do Warszawy, które zostały wyposażone w najnowocześniejsze na świecie baterie" - dodał.

Prezes podkreślił, że Ursus cały czas inwestuje w rozwój i dopracowanie swoich produktów, oraz w opracowanie nowych.

Zarajczyk powiedział, że Ursus rozpoczął rozmowy z partnerami dotyczące wykorzystania napędu wodorowego w swoich autobusach i samochodach dostawczych.

"Prowadzimy z dużymi partnerami kolejne projekty, tym razem dotyczące możliwości wykorzystania wodoru do napędu autobusów. Uważamy, że napędy wodorowe dosyć szybko pojawią się w autobusach komunikacji publicznej i małych samochodach dostawczych, gdzie jeszcze technologia bateryjna jest niewystarczająca dla zapewnienia odpowiedniego zasięgu" - powiedział prezes Zarajczyk.

"Już teraz, jako jedyni w Europie mamy autobus hybrydowy długości 12 m, który przeszedł homologację, z napędem elektryczno - wodorowym" - podkreślił szef Ursusa. (PAP)

autor: Łukasz Pawłowski

edytor: Sonia Sobczyk

Źródło:PAP
Tematy
MINI pełne dobrych ofert.

MINI pełne dobrych ofert.

Komentarze (9)

dodaj komentarz
joannakowalewska
Bardzo dobrze, szczerze od lat kibicuję takim pomysłom. Warto inwestować w innowacje technologiczne, a przede wszystkim takie, które są wdrażane w dbałości o środowisko i wykorzystują odnawialne źródła energii. Taki scenariusz to przyszłość transportu i życzyłbym sobie, żeby wszyscy prywatni przewoźnicy zaangażowali się we wsparcie Bardzo dobrze, szczerze od lat kibicuję takim pomysłom. Warto inwestować w innowacje technologiczne, a przede wszystkim takie, które są wdrażane w dbałości o środowisko i wykorzystują odnawialne źródła energii. Taki scenariusz to przyszłość transportu i życzyłbym sobie, żeby wszyscy prywatni przewoźnicy zaangażowali się we wsparcie takich projektów. Ciekawie byłoby zobaczyć nowe modele np. u http://www.autokarwarszawa.pl/ którymi często jeżdżę.
1as
Te zagrywki zaczynają mi się kojarzyć ze spekulacyjnymi papierami śmieciowymi. Info na podbitkę i obsuwa do 3,90. Mam wrażenie, że to insajd sobie kółeczka robi, w końcu objęli po 2,50 to jest pole do zbijania kasy...wiejskie kombinatory, przykre to.
janciowodnik
No cóż... 1 rok doświadczenia w projektowaniu i budowaniu autobusów elektrycznych.
Czyli tyle co nic.
I tym nic bijemy po dupie całą EU i Azję...
Bardzo ciekawe... ;-)

dalejlama
A to dopiero początek zamówień, Ursus powtórzy sukces CD Projektu.
_boss_
Każdy może mieć udział w tym sukcesie, akcje jeszcze są bardzo tanie
1as
Jasne, mieć udział w sukcesie. Kupić po takich wrzutkach zarządu od zarządu, po 4,20 zł, a potem kisić się na 3,80-390 zł. Przecież zarząd wyżywić się musi, w końcu jak objęli po 2,50 zł jak kurs był po 6 zł to jak tunie zarabiać? W razie chęci odkupu,wystarczy postraszyć jakimś odpisem albo kłopotami z Murzynami, i leszcz w panice Jasne, mieć udział w sukcesie. Kupić po takich wrzutkach zarządu od zarządu, po 4,20 zł, a potem kisić się na 3,80-390 zł. Przecież zarząd wyżywić się musi, w końcu jak objęli po 2,50 zł jak kurs był po 6 zł to jak tunie zarabiać? W razie chęci odkupu,wystarczy postraszyć jakimś odpisem albo kłopotami z Murzynami, i leszcz w panice odda znów po 3 zł...I tak złoto toczy się w krąg,z rąk do rąk...
ak47bis
Bravo!!!
Ciesze się, że Rząd wspiera tę firmę!
Dziekuje
pomorzaninm
równiez bardzo sie ciesze !!!
to prawdziwy sukces Polskiego Biznesu!!!
Oby tak dalej !

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki